• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.50)
frasier
1993-2004 arası yayınlanmış, 37 emmy ödüllü amerikan yapımı sitcom komedi dizisi.

psikiyatrist dr. frasier crane (kelsey grammer), boston’daki hayatını geride bırakarak memleketi seattle, washington’a dönüş yapar. tek başına yaşama planları, bir operasyon sırasında vurularak yaralandığı için emekli olan ve tek başına yaşaması mümkün olmayan babası emekli polis martin crane (john mahoney)’i yanına almak zorunda kalınca suya düşer. frasier ve martin’e onlarla birlikte yaşamak üzere gelen, martin’in egzantrik ingiliz fizyoterapisti daphne moon (jane leeves) ve martin'in köpeği eddie (moose) katılır. frasier’in kibirli ve snop küçük kardeşi, bir diğer psikiyatrist niles (david h. pierce) eve sıklıkla gelmektedir ve daphne'ye ilk görüşte aşık olur. frasier, kacl 780am radyo istasyonunda popüler bir talk show sunmaktadır. çapkın bir kadın olan yapımcısı roz doyle (peri gilpin), frasier’dan pek çok konuda farklı zevklere sahip olmasına rağmen çok yakın dostu haline gelir.
 1. izleyip bitirdiğim tek yabancı dizidir. (zaten yerlilerden de bir behzat ç. var, neyse). psikiyatrist dr. frasier crane ve ailesinin başına gelen günlük "tuhaflıkların" anlatıldığı süper komik dizidir.

  ana karakterlerin ikisi de -frasier ve niles kardeşler- psikiyatrist olduğu için esprilerin çoğundan entelektüellik akmaktadır. sofistike yaşayan bu iki kardeşin dışında, normal "common man" olan babaları emekli polis martin oğullarına çok zıttır. bu da diziye ayrı bir komedi unsuru katıyor.

  başka ne diyeyim, izleyip bitirdiğim tek dizi diyorum işte.
 2. cheers 'da basayip sonra kendi basina dizi cekilen bir karakterdir frasier, eskiden cnbc-e'de denk geldikce izlerdim, fena degildir.