1. ilk olarak fransa'da ortaya çıkması nedeniyle bu ismi alan pratik kahve demleme aleti/yöntemi.
 2. starbucks'ta çalışan bir elemanın "kahveleri çektirip alırken hepsinin kokusu farklı ama filtre kahve makinesinde pişirince tatları birbirinden farksız geliyor." cümlesine antitez olarak kullandığı alet. iri taneli bitki çaylarını demlemek için de idealdir.
 3. ilk duyduğumda french kiss mi o ne şeklinde tepki vermiştim ama görüyorum ve artırıyorum son yılların hayat kurtarıcısı bu basit fizik kanunu verileri ile işleyen mutfak ofis gereciymiş.
 4. bitki çayları için büyük nimet. ben demleyip süzmeyi başaramıyorum. elimi yakıyorum illa ki. ama french press geldi, dertler bitti.
  sezgi
 5. kaliteli kahve içmenin ucuz ve güzel yolu. hala granül kahve içiyorsanız bunlardan bir tane alın hayatınız değişsin.
 6. türk kahvesini bunda yapmayı denediğinizde (aynı filtre kahve gibi yapacaksınız tabii), ortaya çıkan muhteşemliği tanımlayamayacaksınız. deneyin.

  bir sabah, evdeki filtre kahvenin bittiğini fark edip "türk kahvesi koysam olur mu acaba?" diye düşünmüş ve uygulamıştım. hepinize öneririm.
 7. evde filtre kahve tüketmenin kolay yolu.

  fikrimi soracak olursanız asla kahve makinasından aldığınız tadı french press ile alamazsınız ancak özellikle filtre kahve içmeye yeni başlayacak olanlar var ise french press güzel bir başlangıç olabilir.