frp


  1. açılımı fantasy role playing dir. baldur's gate, elder scrolls serisi, dragon age serisi en bilinen örneklerindendir.
  2. geçen yıl hacettepe üniversitesi kongre merkezinde hacettepe üniversitesi bilim kurgu ve fantezi topluluğu ile tanıştıktan sonra başladığım fantastik rol yapma oyunlarıdır.

    kısaca anlatmak gerekirse bir tane oyun kurucu vardır. oyunun türüne göre oyun kurucunun adı game master, dungeon master veya storyteller olur. ortalama 5 kişi bir araya toplanılır. kağıt, kalem, silgi ve zarlar masanın üzerine konur. daha sonra oyun kurucu gelen arkadaşları için yazdığı oyundan bahsetmeye başlar. oyuncular ise oyun kurucunun yazdığı oyunun evrenine uygun şekilde, evrenin kuralları içerisinde özgürce istedikleri karakterleri yaratırlar. bu işlemlerden sonra oyun kurucu oyuna başlar ve oyuncular yarattıkları karakterlere bürünürler. tamamen yarattıkları karakterlerin rollerini yaparlar. oyun bu şekilde ilerler. zarlar ise oyunda ki şans faktörünü kullanmamızı sağlayarak oyunu daha gerçekçi kılar.
  3. oynamayı çok istediğim masa üstü oyunu.izmirde arada oynayan,aralarına yeni birilerini katmak isteyen arkadaşlara bir mesaj kadar yakınım.