fuat uğur

Kimdir?

samsun'da doğdu. ankara iktisadi ve ticari ilimler akademisi işletme bölümü'ne 1980 yılında bitirdi. 1978 yılında politika gazetesinde cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. çalışma bakanlığı'nda iş müfettişi olarak göreve başladı.

1984 yılında iş müfettişi ve avukat arkadaşlarıyla bir hukuk bürosu kurdu. üç iş arkadaşıyla 7 ciltlik açıklamalı sosyal güvenlik mevzuatı'nı(1986) yazdı.

1988 yılında hürriyet gazetesinde çalışma yaşamı uzman muhabiri olarak göreve başladı. gazeteciliğe güneş(1990), interstar televizyonu haber merkezi(1992), kanal 6 televizyonu haber merkezinde(1993)devam etti. atv'de aktör süleyman turan'ın sunuculuğunu yaptığı kayıp aranıyor ile aktör aykut oray'ın sunuculuğunu yaptığı katil kim adlı programlarda yapımcı ve editörlük görevini(1994)yürüttü. ardından nokta dergisi haber müdürlüğü(1995), yeni yüzyıl haber müdürlüğü(1998), intermedya dergi grubu genel koordinatörlüğü(1999), cem radyo genel müdürlüğü(2002), show tv haber merkezi ankara temsilciliği ve haber müdürlüğü(2003-2008)ve atv haber genel yayın yönetmenliği(2008-2009) yaptı. atv avrupa'da "avrupa'da gündem" programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. a haber'de ince siyaset programının moderatörlüğünü yaptı.
öyküleri adam öykü dergisinde yayınlandı.
ayandon fırtınası adlı film öyküsü antrakt dergisi ile fida filmin açtığı "film hikayesi" yarışmasında ödül aldı.
 1. atv'de program yapmaya ve türkiye gazetesinde yazmaya devam eden bir gazeteci.

  milletvekili aylin nazlıaka hakkında durduk yere garip bir tweet atmış olan yurdum gericisi ayrıca.  !---- spoiler ----!

  aylin nazlıaka'nın kelepçe fantezisi. bi dahaki sefere deri giysili kırbaçlı adamı da getirsin yanında. çok eğlenceli olur.

  !---- spoiler ----!

  anlamsız tweetleri devem etmekte. bunun gibileri anlayabilmek olanaksız.

  ha ayrıca, kişi kendinden bilir işi durumu var galiba :)
  yurtdışından seks oyuncakları sipariş edip, eşine mailden ayet ile garip minik tehditler gönderenlere yalayıcılık yapanlardan şaşırtmayan çomar çomar hareketler :)

  not: ben bunu niye yazar olarak şey yaptım ya, normal kişi olarak şey etseymişim ya. düzeltilse mi acaba? bilemedim.