• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.75)
gake no ue no ponyo - hayao miyazaki
ponyo, kırmızı elbise giyen ve insan olmak isteyen bir japon süs balığıdır. deniz kenarında, iç denize bakan bir kayanın üzerinde yaşayan beş yaşındaki sosuke, bir sabah, kayalık sahilinde oynarken, saçlarını reçel kavanozuna sıkıştırmış ponyo ile tanışır. sosuke onu kurtarıp plâstik bir kovaya koyar. zaman geçtikte ponyo ve sosuke birbirlerine hayran kalırlar. sosuke, ponyo'ya korkmamasını ve onu koruyacağını söyler. ama bir zamanlar insan olan ponyo'nun babası fujimoto onu okyanusa dönmesi için zorlar. ponyo, insan olmak istediğini söyler ve istemeden de olsa dünyanın ekoloji dengesini bozar.
  1. (bkz: başlık boş kalmış)

    hayao miyazaki'nin biraz daha çocuklara hitap eden sevimli mi sevimli animesi. küçük ponyo'su görüp görebileceğiniz en sevimli çizgi karakterlerden biri, ekrandan çekip alıp saatlerce sarılamadığım için oturduğum yerde çıldırdım diyebilirim. şuradan şarkısı dinlenip sebepsiz yere mutlu olunabilir. hatta bence ilk fırsatta filmi izleyip daha çok mutlu olun.(*:swh)
  2. rengarenk bir film!
  3. denizden yükselen uçurumun kenarındaki dar yolda külüstür arabalarını süren sosuke'nin annesinin kendilerini kapıp denizin içine çekmeye çalışan azgın dalgalara karşı verdiği korkusuz mücadele hala aklıma gelir, müthiş sahnedir.