1. pazar sabahları kahvaltımız daha keyifli daha uzun olur. birde üstüne şöyle keyifle gazetemi okuyayım dersiniz. pazar ekine gelince bu keyif kabusa dönüşür. astroloji, turizm, gezi, magazin, yemek derken. ne oluyoruz yahu? diyesiniz gelir.

  öncelikle kim, kiminle nerde basılmış, kim kimin sevgilisi, kim kime kimle ihanet etmiş vs vs. sosyetik güzel, seksi jön, bla bla bla. hadi tamam bu haberleri verirler ama bu habere konu olan ünlülerin neden kadınsa dekolte, seksi göğüs, bacak, erkekse neden belden yukarısı çıplak bir fotoğrafını basıp sayfayı görselle doldururlar anlamış değilim.
  tamam hadi röntgenci toplum olarak yaftalandık. hadi tamam ülkemizde uçan kuşun kuyruk altını gözleyen abazan bir güruh var. ama lütfen her okuyucuya da böyle muamele yapmayın yani.

  gelelim ikinci konuya. gurmenin biri çıkar size gideceğiniz mekanlar ve yemekler önerir. önerilerinde öyle kabapcı, mantıcı, et balık lokantası tavsiyesi yoktur. plazaların olduğu seçkin muhitlerde baiogesto gibi isimler içeren resteurantlar önerir. bunla da kalmaz. ne yiyeceğinize nasıl yiyeceğinize ilişkin uzunca izahlarda bulunur. hani mağara adamıyız ya, neyi, nerede, nasıl yiyeceğimizi bilmiyoruz. yazıyı okuyanlar olarak böylece bilgilenmiş oluruz. öyle ya gurmenin kendi damak zevki önemli. bilgilenmeliyiz.
  sonra önerdiği listeye bakılır.
  cappellini (makarna) yerken mutlaka pesto genovese fesleğen, çam fıstığı, sarımsak, zeytinyağı ile yapılan sosla yemelisiniz. başka sos olmaz illa bu olacak. daha bitmedi mutlaka bu yemeğin üzerine çikolatalı pretzel yeyip, espresso lungo içmelisiniz. kombin böyle tamamlanır.
  ya gurme abicim. bu yazdıklarını yersek mide ph dengemiz ne olur biliyor musun? hem burası türkiye. hem italyan mutfağını öv göklere çıkar, hemde bize gerizekalı muamelesi yapıp nasıl yemek yiyeceğimizi öğret.
  yurdumda makarnanın 40 çeşidini yapan analarımız var. öğrenci ya da bekar evinde yumurtanın, makarnanın kaç çeşidini icad ediyor yurdum insanı senin haberin var mı?

  diğer konu astroloji ve burçlardır. işte sevgili aslanlar bla bla bla, işte sevgili koçlar bik bik bik. burç uyumları, burca göre aşk, burca göre kız ya da erkek tavlama. yav he.

  birde ilişkiler başlıkları vardır. kadın böyle yapar, erkek böyle yapar. ilişkide bunu yapmayın, işte kendinize aşık etmek ipuçları gibi başlıklar. anlamış değilim neden ilişkilere kural koyarsınız, neden erkeği yada kadını peşinde koşturma taktikleri yazarsınız. sanki ilşkiler kurala ve stratejiye bağlı olmak zorundaymış gibi insanları manipüle edersiniz?

  kısaca çayımı içerken bir pazar keyfi yapayım, pazar eki okuyayım derken keyfim kaçtı.
  makarna yemeği bilmeyen, röntgenci muamelesi gören, ilşkilerini tüyolara göre yaşayan, haa birde burçlara göre günlük hayatı düzenleyen vatandaş muamelesi görmek pek keyif bırakmadı.

  edit: kişiden kişiye değişir. renkler ve zevkler tartışılmaz durumudur aslında.
 2. perde arkasındaki kahramandır. sofra bezi mi lazım, camlar mı silinecek, bir şeyler mi kurulanacak, mangal mı yakılacak bilumum, her alanda kullanışlıdır. en verimlileri de hürriyet ve habertürk ün ekleridir. ucuz ve bol sayfadır.
 3. gazetelerin kalan bölümlerinden daha az iç bunaltıcı, değersiz, keyif kaçıran ve manipüle edici değildir.