1. gecenin bir köründe midenizden garip sesler gelmesi halinde anlaşılan durum.en kötüsü de canınızın gecenin bir vakti ulaşamayacağınız şeyleri çekmesi.misal mantı ya da anne sarması.bu hayaller doğrultusunda mutfağa gidip buzdolabını açtığınızda da göreceğiniz şeyler peynir ve zeytinden öteye gitmez ve buzdolabı kapağı açıldığı gibi kapanır,bütün bu açlık hissini unutturmak için de umutsuzca yatağa girilir.
 2. bu zamanlarda kullanabilmek için abur cubur dolabı yapıp onlarla yetinmemi sağlamış bünyemin bana oynadığı eylemdir. hobi gibi hobidir, hayat mottosu bile olabilir.
 3. öğrencilik hayatımın sorunsalıdır. uyumaya çalışsam mide razı değil, kalkıp bir şeyler yesem beden razı değil. üşengeçlikten kalkamayıp sabaha kadar aç aç yatakta döndüğüm geceler bilirim.velhasıl hayatım iki yıldır bu sorun ile sürüyor dostlar.
 4. gece geç vakitlere kadar oturan kişilerin mutlaka başına gelen ve sonuçta göbek denen yapının büyümesiyle sonuçlanan durum.
 5. peynir-ekmek.
 6. esnemek gibi bulaşıcı bir eylemdir. biri acıktım dediğinde ortam gurultu seslerinden geçilmez. herkes dünden razı olsa da kimse sorumlu değildir.
  mahi
 7. yurtta çekilmez bir andır ama evde kendinizi şımartarak güzel bir ziyafet çekebilirsiniz.

  gece yemek yemek gerçekten çok keyifli.

  not: maalesef şuan yurttayım :(