1. içinde müthiş bir paradoksu barındıran olay.

  gece yemek yemenin vücut için son derece zararlı olduğunu bilmeyen yoktur. insanlar yatmadan once ve dahi yattıktan sonra geceyarısı uyanıp bir şeyler yemekten hoşlanır. bu aktivite gece dinlenmesi gereken organları mahveder. metabolizmayı bozar. aşırı derecede kilo aldırır.

  peki burada kişiyi yemek yemeye sevkeden organ hangisidir? tabi ki de beyin. beyin bedava :) peki beyin gece yemek yemenin son derece zararlı olduğunu bilmiyor mu? biliyor, bal gibi de biliyor. o halde neden bunun zararlı bir eylem olduğunu bildiği halde kişiyi mutfağa yönlendiriyor?

  öyle ki bu beyin dediğimiz organ son derece akıllı bir yapıya sahiptir. tüm vücudu kontrol altinda tutar, korur ve kollar.

  ancak sözkonusu yemek olduğu zaman diğer organları umursamayarak kişiyi gece dahi olsa mutfağa sevk edebilmektedir. hayır, açlık merkezini kontrol eden de beyin. şalteri kapatsa kişi yemeği düşünmeyecek.

  müthiş bir paradoks. devlet buna bi çare bulması lazim.
 2. gece yarısı acıkmak'tan sonra yapılan eylemdir.

  * "ali topu tut - ali topu at" benzeri konular açmak zorundaymışız gibi davranmayalım.
 3. bu gece canımın iskender çekmesi sonucu mutfağa gidip gece gece salçalı ekmek yiyip dönmem.
 4. kilo aldırır deniyor lakin bende pek etki göstermedi
 5. kilo alamıyosanız aldırmaz. makarna bile denedim ama sonuç 0
  wtf
 6. yaz akşamlarında geç yatacaksam ara ara yaptığım şey. pişman mıyım? tabii ki hayır :)
 7. tek yapmadığınızda, bir arkadaşınızla,kardeşinizle yiyince zevki iki katına çıkan olay.

  özellikle yaz aylarında gece geç yattığım ve geç kalktığım için öğün kayması oluyor mesela kahvaltıyı öğle vakti yapıyorum bu sebepten gece yemek yemek kaçınılmaz bir durum oluyor,şikayetçi de değilim.sonuç olarak can boğazdan gelir dimi.

  (bkz: allah affetsin)
 8. zevk aldığım nadir aktivitelerden. bazen sırf gece acıkmak için akşam vakti az yiyorum. mesela şuan saçma sapan bir sürü şeyi aynı anda yiyip içiyorum. adeta bir hobi.