1. insanlara her zaman anlamsız gelen dönemlerdir.

  sabahtan akşama geçerkenki ikindi evresi, kıştan yaza geçerkenki bahar evresi gibi ara dönemler tam açımlanmış şeyler değildir. duygusu, anlamı, bilgisi, fikri pek yoktur insanda bu evrelerin.
 2. içinde bulunduğum dönem. bazen tünelin ucu boka çıkacak gibi geliyor...
 3. içindeyken ne kadar zor görünse de insana yeni donanımlar ekleyen, kendini farklı yönlerden daha iyi tanımaya yarayabilen dönemlerdir. en iyi şekilde yararlanmaya bakılmalı.
 4. açık konuşmak gerekirse youreads'in de içinde bulunduğu, bir yerlere varmak, ilerleme * sağlamak hatta sadece hareket etmek için bile olsa yaşanması gereken dönem.
  one
 5. okul bittikten sonra ales'e ve yds' ye mi çalışsam yoksa askere gidip geldikten sonra mı baksam ikileminin yaşandığı dönem.
 6. folklorde evrensel olarak kabul edilenleri doğum, evlenme ve ölümdür.
 7. hayatınızda bilnmezliğin hüküm sürdüğü dönem . üniversite bittikten sonra ben ne yapacağım dediğim o lanet dönemin tezahürü kendisi ; geçtimi bu dönem bilmiyorum ? , ne yapacağım , hangi yöne gideceğim , neden bir karar alamıyorum sorularıyla geçer bu dönem .
 8. tam da onlardan birindeyim sanırım şuan, ne yapacağımı ve nereye yöneleceğimi bilmiyorum.

  insanın kafası karmakarışık oluyor ve tesadüfen* hayatınıza giren insanlar adeta sizi belli bir yere yönlendiren rüzgar esintisi oluyor. siz de hemen kendinizi bırakıyorsunuz bu esintiye. bu rüzgarın esintisi de hayatınıza giren insana verdiğiniz öneme göre değişiyor.