1. ben ve benim gibi düşünenler iyidir, gerisi önemli değildir; anlayışı yükselişe geçtiğinde umutlarınıza yüzme öğretin gelecek adına pek bir şey değişmeyecek!
  gazetelerden sizin ülkenizin trakya'sından az büyük mü az küçük mü neyse bir ülkenin sonbahar yapraklarını özenle biriktirip çürütüp çiçek gübresi olarak dünyaya pazarladığını, başka bir ülkenin köylerimiz ışık almıyor diye köylerinin etrafına ayna döşeme projelerini okuyup kendi ülkenize gözlerinizi çevirecek birbirinin acısını bile paylaşamayan insanlara, birbirini ezen, yutan, kötüleyen insanlarınıza içiniz burkularak bakacaksınız.
  okuyan ve düşünenler için hayatın her dönemi bu kadar üzücü ve yorucu muydu? bilmiyorum.
  geleceğe ne not düşeyim? şimdiki zaman içimdeki bütün iyimserliği ezip ufalarlarken geleceğe ne yazayım?
 2. bu notu hatırlamayacaksın, diğer şeyler gibi.
  r2-d2
 3. dostum geleceğe bir not demişsin ama bu bildiğin gelecek tahmini yarışması... şöyle olacak, böyle olacak demek pek not bırakmak gibi durmuyor.

  başlığın içeriği yayla yollarında yürümüş.

  benim geleceğe notum,
  sıfır.
 4. evet o pişmanlığının hala geçmediğini biliyorum. ama iyi tarafından bak. yaşandı ve bitti. istesen de istemesen de bu yolu sen seçtin. hayatına dokunduğun onca insanı düşün ve o pişmanlığını sonun kadar gururla yaşa. sen iyi ama üzgün bi insansın ve her şey olması gerektiği gibi oldu.
 5. ileride bir gün canım sıkıldı bıktım diyip çekip gidebilmek istiyorum. hicbir kimseye asla bağlı kalmamak istiyorum.
  lüks koşullar sağlamayan dünya seyahatlerine çıkmak istiyorum. gezmek ve yeni kültürler görmek istiyorum, özellikle güney amerikaya ve afrikaya gitmek istiyorum. (bkz: sri lanka) (bkz: meksika) (bkz: filipinler) (bkz: maldivler)
  türkiyedeki güzel köyleri gezmek istiyorum. (bkz: gölyazı)
  yamaç paraşütü yapmak istiyorum. kitap yazmak istiyorum, her şeyimi ortaya koyup ortaya bir eser çıkarabilmek istiyorum.
  bilim insani olmak, devamlı okumak araştırmak ve ömür boyu çalışmak istiyorum. ted konuşması yapmayı daha bir çok istiyorum.
  evlat edinmek istiyorum. onlara güzel bir örnek teşkil etmek ve onların da benimle tanıştıkları için şanslı olduklarını düşünmelerini istiyorum.
  yakin vadede ise blog yazmak ve kaliteli içerikler oluşturabilmek istiyorum. bunun için öncelikle zaman yönetimini iyi yapabilmem gerekiyor.
 6. mutlu ol .
  belit
 7. eyyy yeni dünyalı! bunu okuyorsan tahmin ettiğimiz oldu demektir. yoo büyük patlama falan değil, bunu biz insan denen canlılar yaptı. hırslı insanlar ve savaşlar yüzünden din, bayrak, vatan, toprak diye diye hem birbirimizi hem doğayı katlettik. gitgide kötülük katlana katlana öyle büyüdü ki. barış için uğraşanlar oldu ama kötülük kazandı. çünkü kötülük çok bulaşıcıdır. umarım başka bir dünyayı siz becerebilirsiniz.
 8. şu an yazdığım zaman diliminde çoğu şey tükendi, yıprandı, yok oldu. bunu bizler yaptık. toparlamak yerine daha da dibe batırıyoruz her şeyi. bu kadar insanın yazdıklarını ciddiye alıp mantıklı düşünün ey gelecekteki insanlar. bizden daha iyi nesiller yaratmak istiyorsanız insanlığınızı kaybetmeyin. şayet o zamana insanlık kavramı hala kalmamışsa geçmiş olsun. keşke önceki dönemlere denk gelseydim diyebilecek bir karşılaştırma durumunuz bile olmayacak ne yazık ki.
 9. lütfen istemediğin bir şeyi yapma.