1. 2 haftada 800 dolarını 350 milyon dolara çıkaran andrew carlssin fbi tarafından yakalanmıştır. yetkililer böyle bir durumun içeriden bilgi almadan yapılamayacağını bununda suç olduğunu söylerken andrew 2256 yılından geldiğini söylemiştir. yinede fbi tarafından gerçeği söylemesi için riker adası'ndaki bir hücrede tutulmuştur.
  andrew durumun anlaşılmaması için bazen bilerek kaybettiğini söylemiştir. yetkililerin söylediklerine göre 126 tane yüksek riskli hisse senedini alması ve aniden o hisselerin tavan yapması açıklanamaz bir durum. 2002 yılına 2256 yılından gelen andrew carlssin adında birinin o yıla kadar hiçbir yerde kaydı bulunmuyordu.
  andrewin söylediklerine göre 2256 yılında bir arkadaşının zaman makinesini çalmış ve elindeki borsa bilgileriyle geçmişe gelmiş. bilim adamlarına göre bir zaman makinesi en erken 2500 lü yıllarda yapılabilirmiş. bilim adamları andrew'in 2000 li yıllara gelmesini şöyle açıklıyor "yetkili bir zaman yolcusu andrew'in zamanına geliyor ve andrew makinayı çalarak başka bir zamana kaçıyor."
  sorgusunda zaman makinesi nasıl bir alet ve sen bunu nasıl kullanıyorsun diye sorulunca şu cevabı vermiş. "ortasında bir koltuk var ve çalışmaya başladığında her iki yanında bir enerji balonu oluşuyor. zamanı ise vücuda yerleştirilen bir çiple kontrol ediyorum. bu çip sayesinde parmağımı oynatmam yetiyor. makine beni görünce tanıyor ve benim işaretimle çalışıyor."
  kendi iddiasına göre usama bin ladin ve aids tedavisi gibi konularda bilgisi var ve zaman makinesinin yerini söylemeyeceğini kötü kişilerin eline geçmesini istemediğini belirtiyor.
 2. böyle bir şey mümkün değil. o zamana kadarki bulaşıcı hastalıklar birçok kez değişiklik geçirecektir. onlarin zamanindaki normal bir grip vakasi bizim icin olumcul olurdu.
 3. belit
 4. Orijinalinde kurgu bir hikaye olarak yayimlanmis olup sonra zaman icinde cesitli gazeteler ve internet siteleri tarafindan gercekmis gibi yayinlanan hikaye. Ayrica bir cok forumda ve internet sitesinde defalarca tartiislmis konunun yazarinin adi ve orjinali de cesitli web sitelerinde mevcut.
  !---- spoiler ----!

  Andrew Carlssin is a fictitious person who was reportedly arrested in January 2003 for SEC violations for making 126 high-risk stock trades and being successful on every one. As reported, Carlssin started with an initial investment of $800 and ended with over $350,000,000, which drew the attention of the SEC. Later reports suggest that after his arrest, he submitted a four-hour confession wherein he claimed to be a time traveler from 200 years in the future. He offered to tell investigators such things as the whereabouts of Osama bin Laden and the cure for AIDS in return for a lesser punishment and to be allowed to return to his time craft,[15] although he refused to tell investigators the location or workings of his craft.[16]

  The Carlssin story originated as a fictional piece in Weekly World News a satirical newspaper, and was later repeated by Yahoo! News, where its fictitious nature became less apparent. It was soon reported by other newspapers and magazines as fact. This in turn drove word-of-mouth spread through email inboxes and internet forums, leading to far more detailed descriptions of events

  !---- spoiler ----!
 5. 800 dolari 350 milyon dolara cikarticam, sonra poljse yakalanicam. haddi be ordan
 6. 2256 yılının 800 doları ile 2000'li yıllarda piyasada işlem yapabilecek kadar şanslıymış. gazete kağıdı ile de milyon dolarlar kazanma potansiyeli var bu şansla. yalnız tarih yazılı kısımlara dikkat etsin, ne olur ne olmaz.