1. bu raddeye nasıl geldiğimizi anlamış değilim. gerçi anlamak da istemiyorum.haber başlığını okuduğumda yutkunamadım. nasıl bir rezalettir bu.

  atatürk'ün "öğretmenler; yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…" sözünü söylediği, günümüzde ise de "böyle bir nesilden gelmiş olmamıza rağmen";

  "atatürk'ün gençliğe hitabesini okuyun öğrenciye müdür ceza verdi!" diye bir haber başlığı görmek..gerçekten üzüyor ya.

  haber

  sözlük. sonumuz iyi değil.
 2. atatürk'ü tüm cumhuriyet kazanımlarını unutturmaya çalışıyorlar ama böyle gençler oldukça bize bir şey olmaz.
 3. oligarşi ile yönetilen ülkede fikirlerin tehlikeli görülmesi doğal bir sonuçtur. özellikle muktedir olan ve onun peşinden yürüyenlerin geçmişten günümüze kadar atatürk devrimlerini islam karşıtı gördüklerinden günümüzde böyle haberleri çok sık duyuyoruz.

  yarın rüzgar değişip atatürk devrimlerini ve demokrasiyi rota edinen bir güç geldiğinde bu tür olayları gerçekleştirenler tam tersi hareketler yapacaktır.

  her devrin adamıdır bunlar. yol nerede ballıysa oradan yürürler. yüzlerine vursanız söyleyecek sözleri her zaman vardır.
  "eskiden fakirdik ekmek bile alamazdık." derler. şimdi borç harç içinde yüzerken. "din, allah bilmezdi başımızdaki" derler. şeytanın başını görmezden gelirler. yarın rüzgar değişirse önce bunlar dönecekler.