1. 1983 doğumlu olan genco arı henüz 5 yaşındayken müzikle tanışıp caz müzisyeni olan babasının da etkisiyle 9 yaşında istanbul üniversitesi devlet konservatuarı’na kabul edildi. piyano ve orkestra şefliği üzerine eğitim almaya başladı ve prof. meral yapalı, prof. ova sunder, prof. lala margulius, prof. emel çelebioğlu ve doç. mete sakpınar gibi isimlerden ders aldı. altı ay içinde altı sınıf atlayan dahi çocuk müfredatta değişiklik yapılarak lisans programına geçti. 13 yaşında trt caz orkestrası’nda çalmaya başladı. kendi eserlerini çalmaya başlayan arı zerrin özer aranjeleri üzerine çalışması sayesinde popüler müzikle tanıştı.

    "quartet muartet" grubuyla birlikte 2004 tarihli bir caz albümüne imza attı. sibel köse, sarp maden, u.f.u.k ve dj met ile hazırladığı yeni “live house” projesinde yer aldı.

    imer demirer, sarp maden, sibel köse, eylem pelit, turgut alp bekoğlu, neşet ruacan, kamil özler, alp ersönmez, levent altındağ, ercüment ateş, ayşe gencer, tony jonesi michael brown, keisa brown, jin jin reaves, marcus miller, steve smith, kai eckhard, cengiz baysal, dj u.f.u.k, dj met, hande yener, sezen aksu, alper narma, volkan öktem, önder focan gibi isimlerle çalışan genco arı adını feriha koydum, öyle bir geçer zaman ki, yaprak dökümü ve kiraz mevsimi gibi popüler dizilerin müziklerini yaptı.

    2004 yılında "dokuz parça", 2008 yılında "wizart", 2013 yılında "gencology", 2014 yılında "bülbülüm altın kafeste" ve 2016 yılında "gencology 2" albümlerini çıkarmıştır.