• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
generalin yüzüğü - klemens peterhoff
tarihte iskender kadar büyük bir yer tutan ve hafızalardan silinmeyen hannibal'ı kim tanımaz ki?
kartaca'da doğan ve ilkçağ ispanya'sının en ünlü komutanları arasında sayılan bu korkusuz, cesur, ileri görüşlü, yakışıklı, genç komutan yaşamı ile günümüze kadar büyük izler bırakmış ve günümüz liderlerine önder olmuştur. ispanya'dan roma'ya kadar, afrika sahillerinden alp dağları'na kadar büyük bir bölgeyi egemenliği altına alan bir askerlik dehası olduğu kadar bilim ve ticarette de üstün yeteneklere sahiptir.
bu kitapta bütün hikâye, bir senfoninin parçaları şeklinde birbirine uyan bölümlerden oluşmuştur. üç ayrı roman okuyacaksınız; bir tanesi geçmişte geçen, diğeri şimdiki zamanda olan ve son olarak da gelecekte "cehennem girişinde" yaşanacak olanlar.
bu eser inanılmaz bir kompozisyon olarak karşımıza çıkıyor, gerçek bir başyapıt.
  1. bu eseri tek geçerim. hayatımda okuduğum en anlamlı kitaptır ( ya da kitaplardır). üzerimde büyük bir etkisi vardır. 3 cildinde de beni heyecanlandıran, yerimde durmama engel olan bu kitapta, her şeye karşı duran bir adam var; başta babasına olmak üzere, sinedriyona, kabilelere, romalılara, hiyerarşik düzene, çağın örf adetlerine direnen bir adam...
    (bkz: hannibal barca)

    edit:imla