• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.50)
Yazar nejat işler
gerçek hesap bu - nejat işler
gerçek hesap bu…

söze gerek var mı?

“kendi hikâyelerimizi anlatalım, gerçekleri bizim gibi yaşayanları da anlatmak lazım.”

“gerçekten istediğim şeyleri yapmak, gerçekten istediğim yerde, gerçekten istediklerimle zamanımı değerlendirmek.

tek isteğim ve halihazırda yaptığım şey bu.”

söze gerek var.

gerçek hesap bu!
  1. nejat işler'in, can yayınları'ndan 24 mayıs'ta çıkan kitabı. edebi bir kalıcılık beklemeden, sanki iki duble rakıyla birlikte hikâyelerini ve anılarını bizzat kendi ağzından dinlemek gibi olan kitap. barda, kaybedenler kulübü, behzat ç., mesut akusta ve tuncel kurtiz'li bölümler çok iyidir. sanki kendisi karşında da sende ondan dinliyormuşsun gibi hissettiriyor. sevgili hediyesi ve sevdiğim, takip ettiğim biri olduğu içinde iki gün sürmeden bitirdiğim için mutluyum.

    ekleme yaparak bitireyim; kitaptan kazanacağı bütün telifi, başkanı olduğu gümüşlükspor'a bağışlanması talebiyle çıkartmıştır kitabı.
  2. oyunculuğu, duruşu, ot dergisinde çıkan yazıları dolayısıyla sevdiğim nejat işler'in ve gümüşlükspor'un hatrına düşünmeden aldığım, nejat işler'in kendi hayatından kesitleri anlattığı, samimi bir dile sahip, akıcı ancak edebi açıdan tam olmuş diyemeyeceğim okumaya değer kitap. muhabbetinden zevk aldığın, 2 saat boyunca durmadan konuşan kafası bi' milyona az kalmış "iç lan, metelikliyim, olmadı taksiyle gideriz" diyen dostunla barda oturur gibi.
  3. hayatta gereğinden fazla destek ve ilgi gördüğünü düşündüğüm kişilerden birinin kitabı. okumadım ama çok önyargılıyım, bir şey çıkacağını sanmam.