1. kütüphane başlığı altındaki yorumları okurken (bkz: #123456) yorumu okumamla birlikte böyle bir şeyin varlığından haberim oldu. insanlara faydası dokunan bu topluluğu ilk olarak lighthouse duyurmuş biraz da çorbanın tuzunda benim katkım olsun. başlık altında altını çizerek bahsetmek isterim.

    öncelikle bu topluluk, boğaziçi üniversitesi görme engelliler teknoloji ve eğitim laboratuvarı adı altında çalışıyorlar. tek amaçları görme engellilerin bilgi kaynaklarına erişimini sağlamak. bu amaçla geçen sürede büyük bir e-kütüphane oluşturmayı başarmışlar. içerik bakımından sıradan bir kütüphaneden farksızlar diyebilirim. roman, hikaye, şiir türlerinin yanında eğitim materyalleri (kitap,makale,ders notu) de mevcut. ayrıca atlamak istemediğim bir kaç şey daha var. ders konferans kayıtları, radyo tiyatrosu, sesli betimlemeli filmler de sistemde bulunmakta :)

    istanbul içerisinde iseniz boğaziçi kuzey kampüsünde bulunan binada belirlenen gün ve saatlerde kayıt kabinlerine girip ses kaydı yaparak bu kütüphanenin içeriğini geliştirmede katkıda bulunabilirsiniz. il dışında olanlar ise 5 dakikalık demo göndermelerinin ardından kabul edilme durumunda kendi ortamlarında ses kaydı atabilirler.

    çok uzatmadan e-kütüphaneye erişim ve getem hakkında bilgi

    iletişim numaraları: +90 212 359 76 59 +90 212 359 75 38