• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
gilmore girls
hayali stars hollow kasabasının seçmece ve hafif kaçık sakinleri eşliğinde arkadaşlık, aile ve hayat üzerine esprili bir yapım olan gilmore girls, kasabanın vazgeçilmez karakterleri anne lorelai ile kızı rory'nin yaşamları üzerine odaklanıyor.

otuzlarındaki lorelai gilmore geçmişinde yaptığı hataları, en yakın arkadaşı olan kızı rory'nin de tekrarlamaması için elinden geleni yapan bir anne. ikisinin de aynı ilgi alanlarına, aynı zekaya, aynı kahve bağımlılığına ve aynı gözlere sahip olduğu düşünülürse aynı tecrübeleri yaşamaları büyük bir olasılık. rory'nin, lorelai'dan daha ciddi bir kişiliği olsa da özellikle aşk ilişkilerindeki eğilimleri annesinin kızı olduğunu gösteriyor.
  1. gilmore girls, 2000 - 2007 yıllları arasında toplam yedi sezon olarak yayınlanmış olan abd yapımı televizyon dizisidir. emmy ödülü kazanmış, golden globe ödüllerine aday olmuş dizinin türü dramdır. dizi, amy sherman-palladino tarafından yaratılmış ve başrolleri lauren graham ve alexis bledel tarafından paylaşılmıştır. ilk kez 5 ekim 2000 tarihinde the wb television network kanalında yayınlanan dizi 15 mayıs 2007 tarihinde the cw television network kanalında yayınlanan 7. sezon finali ile sona ermiştir. dizi, türkiye'de ise cnbc-e televizyon kanalı tarafından gösterilmiştir.

    kaynak:vikipedi
    marti