• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
gizli düşman - agatha christie
arka kapak. (http://www.altinkitaplar.com.tr/agatha-christie/gizli-dusman/)

"Beş parasız genç Tommy ile güzel Tuppence, heyecanlı bir yaşam özlemi içinde Genç Maceracılar Ortaklığı adında bir şirket kurarlar. Artık hem sevdikleri hem de para kazanacakları bir işte maceraya atılmaya hazırdırlar.Ne var ki iki arkadaş, gizemli Bay Whittington adına giriştikleri ilk işte kendilerini korkunç bir komplonun ortasında bulurlar. Acemi ama cesur ortaklar, acımasız Boris'in oyunlarına gelip bir batağın içine çekileceklerini akıllarının ucundan bile geçirmezler.Her şeyin göründüğünden farklı anlamlar ifade ettiği bu işte acaba gerçek neydi?

Agatha Christie'nin yarattığı Tommy ve Tuppence karakterlerinin bu ilk romanı, Çarlık Rusya'sı dönemindeki uluslararası entrika- ları, cinayetleri ve gerilimi anlatan muhteşem bir eser..."
 1. orijinal ismiyle the secret adversary.

  agatha christie'nin ikinci romani. 1922 yilinda yayimlanmistir. sanirim 90 yillik zaman siniri asildigi icin kamuya aciktir ve ucretsiz olarak indirilebilir...

  tommy & tuppence'in ilk defa okuyucu ile tanistigi hikayedir ayni zamanda... bu iki maceraperest gencin birbirleriyle atismalari, christie'nin ilk kitabina gore daha mizahi bir dil gelistirmesine firsat vermistir, ve her christie romani gibi keyifle okunur.

  sanirim turkce'ye hem "gizli düşman" hem de "meçhul düşman" olarak cevrilmistir.