• youreads puanı (8.83)
  1. bu eseri dinlerken kendimi hep "eski" istanbul'da yalnız başıma turluyormuşum gibi hissediyorum. erik satie'nin en büyük özelliklerinden birisi, parçaları ne kadar hüzüne bağlanırsa bağlansın hep espiritüel bir yanı mevcut. bu parçada da bunu hissettiriyor.
  2. bu eserde sonbahar ve bu topraklardan bir şeyler var. çalmak oldukça kolaydır. gecenin bir yarısı çok kısa bir sürede çıkarmış ve oturtmuştum. hala favorilerim arasındadır.
  3. sertab erener'in kendi adını taşıyan dördüncü albümündeki sarıl bana şarkısının da uyarlandığı erik satie eseri. aysel gürel söz yazmış üzerine.
  4. dünya üzerindeki en hüzünlü bestelerden. her dinleyişimde beni darmadağın etmesine rağmen çok severim. her önüne gelen fon olarak kullansa da benim için en etkileyicisi mommo/ kız kardeşim filmi'ndekidir. aklıma hemen o saç kesimi sahnesi gelir. [https://www.youtube.com/watch?v=dgrI8YmanL0
  5. yağmur yağıyor, hava kapalı, bulutlar egemen anlayacağınız. camdan aşağıya süzülen yağmur taneleri. bazısı hızlı şekilde kayıyor aşağıya, gerilim arttığında, piyanoya daha sert basıldığında. sonumuz aydınlık değil diyor bu eser.
  6. dinlemeye başladıktan sonra beni koparıp bambaşka yerlere götüren, son notalarında ancak kendime geldiğim, aynı zamanda benim için bir yadigar olan güzel eser.
    rosa