1. uzun yıllardır (bkz: travian) isimli oyun serverı üzerinden oynanabilen gerçek zamanlı bir futbol menejerlik oyunu.
  haftada iki gün maç yapıyorsunuz. perşembe 18:30, pazar 18:30
  antronör, fizyoterapist gibi çalışanları işe alıp maaş ödüyorsunuz.
  stadyumunuzu para kazandıkça genişletip seyirci geliri elde edebiliyorsunuz.
  oyuncu transferi yapabiliyorsunuz (belirli kariyer seviyelerini geçinceye kadar azami skill seviyesi belirli düzeyde olanları transfer edebiliyorsunuz.
  stadınıza seyirci çekmek için otopark ve otobüs durağı inşaa etmeniz gerekiyor.
  gerçek oyuncular ile oynamıyorsunuz, oyunun size sunduğu oyuncular. ligin belirli bir döneminde ilk 4 e girmişseniz ilk 2 ye girmişseniz uluslar arası ustalar altın sonraki ikiye girdiyseniz uluslar arası ustalar gümüş turnuvalarına katılıyor haftada 1 gün salı günü maç yapabiliyorsunuz. bu turnavalarda dünyanın tüm liglerindeki ( goalunited onlarca ülke ligine sahip) sizinle hemen hemen aynı düzeydeki takımlar katılıyor.
  maalesef tüm oyunlarda olduğu gibi burada da kapitalizmin vahşi rekabet kuralları geçerli. gu star denilen bir olay var bütçeniz dışında parayla satın aldığınız yıldızlar ne kadar çok yıldız satın aldıysanız o kadar çok imkana sahip oluyorsunuz. örneğin yıldızı olmayan biri stadına 3000 kişilik koltuk inşaatını atıyorum 100 bin liraya yapıyorsa siz atıyorum 50 bin lira + 10 star harcayarak 4000 kişilik inşaat yapabiliyorsunuz.
  oynun en güzel yanı paf takımından çıkardığınız genç yetenekler.