god


 1. sanırım buraların yetkili abisi. az önce youreads başlığına yazmamla geri dönüşü bir oldu. her konuda nicknameinin hakkını vermesi dileğiyle.
 2. nickinden dolayı tahminim buraların sahibi olduğu yönünde olan insan evladı.
 3. teacher: what are you drawing?

  little girl: i’m drawing a picture of god.

  teacher: but nobody knows what god looks like.

  little girl: they will in a minute.
  mutlu
 4. sevgili clifford,
  ara sıra beni hatırlamış, hal ve hatırımı sormuşsun. senden bu inceliği beklerdim. fakat dediğin gibi birşeyden mahrum bırakılma durumum yok. youreads'e ara sıra aklıma geldikçe göz gezdiriyorum. açıkçası son 1-2 hafta öncesine kadar herşey bıraktığım gibiydi. geçen 9 ay zarfında gözle görülür bir değişiklik, eklenti vs yapılmamıştı. (yapılacak birşey de yoktu gerçi) gördüğüm kadarıyla benden sonra yapılan radyo, bir de geçenlerde yapılan okur üyelik sistemi var*. üye alımının açılmasının da ekşinin çalkalandığı güne denk gelmesi ise ilahi bir dokunuş gibi olmuş. çok iyi çok da güzel olmuş, burayı böyle capcanlı görmeyi hep hayal etmiştim.

  hayatta her zaman yol ayrımları vardır clifford. başlarda üzülmüştüm ama sonradan bu ayrılığın çok isabetli olduğunu gördüm. kafamdaki projeleri hayata geçirmek için bir sürü zamanım oldu. bunlardan bazılarını yakında duyacaksınız. sanırım tek kaybım birinci yıl çorapları oldu :)

  herşeye rağmen buranın benim için ayrı bir yeri var. youreads bana çok şey kattı, keza ben de ona. şu an yetkili olup olmamak benim için farketmiyor çünkü az önce de bahsettiğim gibi artık yazılım geliştirme açısından buraya katılacak birşeyler kaldığını düşünmüyorum. bir kaç ufak detay belki.. *
  bundan ötürü anlıyorum ki ben buradaki misyonumu tamamlamışım zaten. youreads gelişsin büyüsün, geniş kitlelere yayılsın ben bundan sadece mutlu olur ve gururlanırım.

  sevgili anıl kardeşim,
  ben bayrağı sana devrettim şimdi devreleri yakma sırası sende. sen de en az benim kadar bu işlerle kafayı bozduğun için devrelerini seve seve yaktığını görebiliyorum. geçen konuştuğumuzda aklıma gelmemişti, gece düşününce tablo tipleri dank etti ama sen zaten yapmışsın onu bravo. yine konuştuk ama bir kez daha hatırlatayım veritabanı fonksiyonlarını mutlaka pdo ya geçir. hem güvenlik hem hız açısından çok faydasını görürsün. okur ve youser ayrımındaki engellemeleri frontend'de yapma güvenlik açığı yaratırsın. hatta bana sorarsan hiçbir kontrolü sadece frontend'de yapma. mutlaka ilaveten backend kontrollerini yap.

  gördüğüm hataları da belirtiyorum yakında düzeltirsin basit şeyler:
  - mesajlarda arama kısmı çalışmıyor.
  - yine mesajlarda check edip sil deyince çıkan onay kutusu sağ tarafa kaymış
  - güncellenen kullanım koşullarında ufak bir imla hatası: "kontrol etmenisini öneririz. "
  - sol frame in alt tarafında bulunan pagination zımbırtısının dropdown kısmı çalışmıyor.
  - üye kayıt sayfasındaki yardım sekmeleri fonksiyonunu yitirmiş.
  - profil sayfalarında nickin altındaki youser, okur gibi labeller için neden "a" tagını seçtin hiçbir anlam veremedim.

  herkese saygı ve sevgiler.
  god
 5. nickaltı artık mesajlaşmak için kullanılan eskilerden bir youser.

  güncel gelişmelere bakınca "bu ayrılığın çok isabetli olduğunu gördüm" düşüncesine katılıyor, iyi ki ayrılmışsın diyerek düşüncesini destekliyorum.

  edit: "hacı naber stop. yaşıyormusun stop. bi konu vardı hani stop. gelişme olursa yaz bana burdan stop."

  edit 2: panpan kılif trollüğü bırakmış ama otuzbire tam gaz devam ediomuş diola.