1. youreads üyelerinin profillerinde görünen bir liste çeşidi olup, üyelerin favoriledikleri kendi yorumlarından oluşur.
  god
 2. hava kadar güzel ki,kıskandım
 3. kendi yorumumu beğenirsem buraya düşüyor gibi anladığım profil bölümü.
 4. saçma bir isim verilmiş, favorilemediğimiz yorumlarımız gönlümüzden değil de, böbreğimizden mi kopuyor?
 5. ben bunu anlamamıştım başta, şimdi daha iyi anlıyorum...

  tanım: kendi yorumunuzu favorilediğiniz takdirde düştüğü başlık...

  not: hiç yapmak aklıma gelmedi...
 6. buralarda yeniyim, her şeyi anladım ama bu başlığı anlamamıştım. şimdi anladım ama bilemedim ki...
  yorumumu bu başlığa atsam, "aman da ne yazarmışım, aferin bana" der gibi mi olurum?
  bu listeye almadığım yorumlara "tamam, seni de ben yazdım ama pek iyi olmadın" der, küstürür müyüm?
  sizce?
 7. bazı girdilerimiz yalnızca bir girdiyken bazıları bazılarına faydalı olabilecek girdilerdir bizim gözümüzde, işte bu bazı girdileri bazı insanlara faydası dokunsun diye ayrı bir kısımda gösteriliyor olması şık bir hareket benim dikizimde.
 8. ben de anlamamıştım şimdiye kadar..sol çerçevede görüp girileri okuyunca anladım..hatırlamak için kullanılabilir sanırım.
 9. "kendi yorumuna puan veremezsin" olayı yüzünden aklımın ucuna bile gelmemişti kendi yorumumu favoriye eklemek. vay arkadaş olaya bak.
 10. ne boka yarayacak bu entryler derseniz okunacak keyif alınacak bir başlık olabilir.

  ben en çok (bkz: metafor) başlığına yazdığım yarım entryi seviyorum. tamamlarsam büyüsü bozulacak diye tamamlamıyorum.
  !---- spoiler ----!  insan beyninin bir hatasıdır. ancak bu hata evrimi hızlandıran bir süreç olmuştur. bir mutasyon gibi. metaforu algılayan insanlar hayatta kalmış.

  metafor beynin hatalı düşünmesi ya da karar vermesidir. yüksekte olan güçlüdür metaforunu incelersek. patron koltukları neden yüksek olur diğerleri onun güçlü akıllı sözü dinlenmesi gereken kişi olarak hissetsinler diye. aslında ne alakası var yüksek koltukta oturan güçlü olacak diye bir şey yok ama beyin ve bilinçaltı böyle algılıyor. peki neden. ilk insanlar zamanında insanlar yeni ayağa kalkmışlar. kalkamayanlar elimine olmuşlar. doğal seleksiyona uğramışlar. ayrıca hasta olup güçsüz kalanlar ise yatmak zorunda kalırken güçlü ve sağlıklılar ayakta ve diğerlerinden yukarıdaymış. bir nevi toplumsal bilinçaltına kazınmış. 

  kapalı kaplar metaforu ise doğadaki tüm maddeler kararlı hale gelmeye çalışırlar. insanlar evlerinde kendilerini güvende hissederler. neden. kapalı bir kapta oldukları için. tıpkı anne karnında kendilerini güvende hissettikleri gibi. yada dünyadaki kargaşadan kurtulup mezarda kararlı hale geldikleri zamanki gibi. 

  sevgi ya da aşk metaforu biraz daha uzun bir konu. insanlar sadece kendilerini ve çocuklarını sever aslında. aşk uydurma bir olaydır. insanlar hayatta kalabilmek ve mümkün olduğunca sağlıklı nesiller yetiştirmeye programlıdır. ömür boyu karşı bir cinsi sevmeye değil. bu konu biraz uzun uygun zamanda aşk metaforunu editleyeceğim.

  not: metaforu hangi cahil sanat başlığına koydu.

  !---- spoiler ----!

  efendi efendi yazmışım son anda yine birine cahil diyerek sinirlenmişim.