1. mobil uygulamaları da bulunan online kütüphane. hem okuduğunuz okuyacağınız kitapları listeleyebilir, hem de tüm dünyadan bu kitaplar hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz.
 2. kitap ve edebiyat dünyasının imdb'si sayılabilecek site. yazarlara birebir soru sorabilir, takip edebilir, tüm dünya dillerinden yorumları okuyabilir, okumak istediğiniz kitapları listenize ekleyebilir, okuduğunuz kitapların istatistiksel verilerine ulaşabilirsiniz. ayrıca bu sitenin okurlarca seçilen kitapları yavaş yavaş tüm dünyada bir başvuru kaynağına dönüşmüş durumda.
 3. üstteki entryde arkadaşın bahsetmiş olduğu gibi kitapların imdb'si. fakat saçma sapan kitaplar imdb'deki saçma sapan filmler gibi oldukça pohpohlanıyor.
  mert
 4. kitap severler için biçilmiş kaftan, hem web arayüzü hem de uygulamaları kullanıcı dostu. ayrıca kesinlikle motive edici.
 5. okuduğunuz kitapları kaydedip puanlayıp kendi veri tabanınızı oluşturabilirsiniz. yıllık kitap okuma hedefiyle de kendinizi motive edebilirsiniz. kitap okuyanlar için güzel bir uygulama.
 6. ilim irfan yuvası. acaba buradaki listelerimiz veya okuma bilgilerimiz youreads'e aktarılamaz mı?
 7. istatistik bölümünde hangi yıl kaç sayfa kitap okuduğunuzu gösteren bir site. tabi bunun için hangi kitabı hangi tarihlerde okuduğunuzu yazmanız gerekiyor, yoksa goodreads müneccim değil. alternatif türkçe sitesi ise 1000kitap sitesidir.
 8. internet ortamında biraz eleştirilmeye başlanmış site
  sanırım time veya önde gelen medya gruplarından biri internette en çok hangi kitap okunuyor diye
  bu siteyi baz alan bir çalışma yapmış ve bu sitenin ciddiyetine gölge düşürmeye çalışmış
  en iyi kitap olarak (bkz: savaş ve barış) 750 lerde birinci sırada açlık oyunlarının olmasını falan göstererek ironi yapmaya çalışmış.
  olmasaydı 3 yıl önce kendi rönensansımı yaşayamazdım.
  meseka bakıyorsun ntv yayınları beyninize hoşgeldiniz diye bir kitap basıyor ve bunun reklamını öyle böyle yapıyor ki sizde mental ve zihin sınıfında en iyi kitap sanıyıp okuyorsunuz fakat goodreadsten biraz yardım aldığınızda aslında 3.sınıf bir kitap olduğu ortaya çıkıyor gibi gibi