1. son zamanlarda benim gibi takılma, geç açılma gibi sorunlar yaşıyorsanız uzantıları devre dışı bırakmayı deneyin. yaklaşık yedi, sekiz tane eklenti devre dışı bıraktıktan sonra eski hızlı performansına kavuştu kerata.
 2. yeni gelen özellik midir nedir anlayamadım ama belli bir süre sonra açık olan sekmeyi yenileyiveriyor. filmi internetten izliyorken çişiniz geldi, sigara içme ihtiyacı duydunuz gittiniz ve geldiğiniz bir baktınız aa film başa dönmüş!
  mert
 3. the great suspender eklentisi olmadan gercekten ram canavarina donusen tarayici. tabi mac uzerinde gene windows'a nazaran cok daha az kaynak tuketmektedir.
 4. safaride zenmate kullanılamaması sebebiyle mac üzerinde sadece yasaklı sitelere girmek için kullandığım tarayıcı. chrome iyidir, güzeldir her zaman. özellikle youtube videolarını safariye nazaran daha seri şekilde yükleyip oynatıyor.
 5. mail adresinizle browser'a giriş yaptığınız için google'da yaptığınız aramalar kaydediliyor. böylece hangi siteye girerseniz girin daha önce yaptığınız aramalara göre reklam gösteriliyor. (*:oyun büyük tirkiyem!)

  diyelim kahve fincanlarına baktınız sonra 1 hafta boyunca nereye girerseniz girin size kahve fincanı gösterip duruyorlar. sonra da diyelim buzdolaplarına baktınız hop bu sefer de habire buzdolabı bulaşık makinesi fırtlıyor ekrandan. işin kötüsü pc'de baktığınız şeyleri telefonda da gösteriyor.

  dolayısıyla telefona adblock browser indirip chrome'u kaldırdım. pc için varsa onu da kurup pc'den de kaldırcam. çünkü paranoyaklaştırıyor insanı. mesela girip şimdi tost makinesi yapsam bir hafta boyunca tost makinesi zıplatıp beni çıldırtabilirler. o yüzden bakmayıveriyorum, şimdilik.
  abi
 6. allahın belası androidde bok gibi çalışan browser...