1. sloganı "be a hero" olan, aksiyon kamerası üreten ve şuanda bu pazarın lideri konumunda olan amerikan şirketi.

  şuan piyasa olan en iyi ve en pahalı kamerası gopro hero4 black modelidir, geçen sene içerisinde de küçük boyutlu aksiyon kamerası pazarına girmiş ve polaroid cube'e en büyük rakibi olan hero4 session modelini piyasaya sürmüştür.

  resmi sitesi

  şahsi fikirlerime gelince, almadan önce çok düşündüm "hayatımda en son ne zaman uçaktan atladım veya en son ne zaman köpekbalığıyla yüzmüştüm ya?" diye, cevap bulamadım maalesef..
  ama aldıktan sonra anladım ki, evet bu tarz sporlar yapmayanlar için belki lüks olabilir ama uygun fiyata bulunup alınırsa gayet de işe yarayabiliyor, fotoğraf makinenizi yanınızda taşımak istemediğinizde, veya makine sokmanın yasak olduğu bazı yerlerde gopro gayet de kullanılabilir bir cihaz.

  yurtdışına çıktığınızda hatırlamak istediğiniz yerleri uzun uzun çekebilir veya bir köşe başına koyup 2 saat boyunca güzel bir time-lapse video hazırlayabilirsiniz.
  hayatınızda bir kere görebileceğiniz bir şey-durum-manzara olduğunda "keşke olsaydı" demek yerine yanınızda bulunması insanı mutlu ediyor.
  ayrıca unutmamak lazım ki ikinci el piyasası en eski modelleri için bile hala olan bir ürün, yani elden çıkarmak da zor değil.
 2. antrenman bilimi boyutunu ele alacak olursak özellikle yüzme branşı açısından çok yüksek maliyetli olmaması açısından hareket analizi su içindende gayet net yapılıyor. sporcunun tekniğinde herhangi bir yanlış varsa tespitini yapmayı kolaylaştıran icat gibi icat
 3. herkesin neredeyse hayatının bir bölümünde çok istediği kameraları üreten şirket. he tabi herkes istiyor ama hayatımızdaki en renkli an metrobüse binmek olduğu için anında almaktan vazgeçiliyor.