1. lens kullanan çoğu bireyin başına en az bir kere gelmiş, gözü hunharca kaşımak veya lensle uyumak sonucunda lensin göz kapağına sıkışıp kalması durumudur.
  başınıza geldiyse öncelikle panik yapmayın çünkü kör olmayacaksınız ya da lens gözünüzün arkasına filan kaçmayacak. gözünüzü hırpalamadan ve tabii ki yardım alarak çıkartmaya çalışın. hiç olmadı bekleyin, kendisi düşer bir süre sonra.
 2. mümkün değildir. "kavanoz kapağına kornişon kaçması" veya "klozet kapağına tuvalet kağıdı kaçması" başlıkları incelenebilir. ayrıca bir anatomik yapı olarak (bkz: forniks)
 3. lens kullanmama sebebimdir.

  katlanıp göz küresi ile göz kapağı arasına sıkışmış lensini arkadaşımın panik yapması üzerine marketin ortasında benim çıkartmak zorunda kalmamdan sonra "acaba ben de lens alsam mı?" dan "yok yok gözlük iyi yeaa seviyom ben zaten" moduna saatte 180 kilometre hızla geçmeme neden olmuştur.
 4. okurken bile gözlerim yaşardı,ben nasıl lens kullanayım dediğim durumdur.
  eale
 5. o zaman ne yapıyoruz: gözlüğümüzü bir daha seviyoruz.
 6. ağlayınca lensin göze yapışmasından daha iyidir.
 7. bir kez başıma geldi, ovalayınca geçti, büyütecek bir şey yok. zaten normal şartlarda kolay kolay olmaz. ben lensi duştan önce takıp lensle duş alıyorum. bu yüzden kurulanırken gözlerimdeki su yüzünden gözlerimi fazla ovalayınca bir anda gözüme bir şey kaçmış hissi yaşadım. anladım lensin yerinden kayıp göz kapağının altında kaldığını. gözümü kırpıp hafifçe ovalayınca düştü zaten hemen.

  lensi temiz kullanır, her gece yatmadan çıkartırsanız ve bilgisayar falan kullanırken de lens yerine gözlük tercih ederseniz lens ve gözlüğü dilediğiniz gibi değiştirerek kullanabiilir, gözlüğe de lense de tek başına mahkum olmaz ve hatta bunları bir tarz unsuruna çevirebilirsiniz.

  şunu da unutmayın; lens kullananların %90' ı ilk kez lensi takmayı ve çıkarmayı denediklerinde ''ben bunu asla kullanamam, ben gözüme dokunamam'' dediler emin olun.