gülse birsel

Kimdir?

11 mart 1971'de istanbul'da doğdu. beyoğlu anadolu lisesi'ni bitirdikten sonra, boğaziçi üniversitesi'nde ekonomi okumaya başladı. üniversitenin ikinci yılında aktüel dergisine muhabir olarak girdi. 1994'te boğaziçi üniversitesi'nden mezun oldu ve abd''ye gitti. new york'ta columbia üniversitesi sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. 1996'da türkiye'ye dönen gülse birsel, üç ay boyunca atv'de kahvaltı bülteninin dış haberlerini yazdı. ardından esquire dergisinin yayın yönetmeni oldu. bir yıl bu görevi sürdürdükten sonra harper's bazaar dergisinin yayın yönetmenliğine geçti. bu arada bazaar gelin ve orange dergilerini çıkarttı. 2001 ve 2002 yıllarında harper's bazaar, fhm, house beautiful ve gezi dergilerinin yayın danışmanlığını yürüttü. atv'de yayımlanan avrupa yakası adlı dizinin yazarı ve oyuncusudur. cumartesi ve pazar günleri sabah gazetesinde yazmaktadır. bir dönem g.a.g. adlı tv programının metin yazarlığı ve sunuculuğunu yapmıştır. mart 2003'te gazete yazıları ve bazı g.a.g. metinlerinden oluşan gayet ciddiyim adlı kitabı yayımlandı. 2004'te "hâlâ ciddiyim", 2005 yılında ise "yolculuk nereye hemşerim?" adlı kitapları yayımlandı. yazdığı üç kitap da çok satanlar arasında yer almıştır.
 1. başlık bana kalmış ben devam edeyim bari..

  yazarlık hayatı şu şekilde devam etti:

  velev ki ciddiyim! (aralık 2009)
  yazlık (haziran 2011)
  memleketi ben kurtaracağım! (kasım 2015)

  "memleketi ben kurtaracağım" adlı kitabı günümüz itibariyle altıncı ve son kitabıdır. bu kariyerin dışında olmasa da, kenarında kıyısında bir televizyon ve sinema kariyeri de mevcuttur. filmografisi ve televizyon kariyeri aşağıdaki gibidir.

  sinema:
  2004 - hırsız var!
  2009 - 7 kocalı hürmüz

  televizyon:
  2002 - g.a.g. (program)
  2003 - eyvah! eski kocam
  2004 - avrupa yakası
  2012 - yalan dünya
  2015 - komedi türkiye (jüri)

  gülse birsel oyunculuk, senaristlik, gazetecilik, yazarlık ve sunuculuk yaptığı iş hayatına devam etmektedir şanına yakışır biçimde.

  seviyoruz.
 2. kendisinden yazilarinda ve yazip rol aldigi dizilerde kazulet diye bahseden abla.