• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
günaha son çağrı - neil gaiman, alice cooper
steven korkuyor: hayalet hikayelerinden korkuyor, büyümekten korkuyor... çok korkuyor. ta ki gizemli şovmen'le tanışıp sahibi olduğu gerçeğin tiyatrosu'ndaki bir gösteriye bilet alana kadar. ona korkak diyenlere meydan okumak amacıyla girdiği oyundan çıkmak, tahmin ettiğinden çok daha zor olacak ve steven gerçek korkunun ne olduğunu orada öğrenecek.

günaha son çağrı: genç bir çocuğun zalim şovmen tarafından baştan çıkarılmasını, ayartılmasını ve günahlarından arındırılma vaadiyle kandırılmasını anlatan üç perdelik bir öyküdür. amerikan tanrıları ve yokyer romanları ile sandman ve batman - pelerinli süvari'ye ne oldu? çizgi romanlarının dünyaca ünlü yazarı neil gaiman tarafından yazılıp sandman çizgi romanlarının en yetenekli çizlerlerinden michael zulli tarafından çizilen ve insanı düşüncelere sevk eden bu ahlak masalı, alice cooper'la birlikte yaratılıp sanatçının 1994 yılında çıkardığı the last temptation albümü temel alınarak kurgulanmıştır.
(tanıtım bülteninden)
 1. alice cooper'la birleşince neil gaiman'ın en karanlık ve ürkütücü hikayelerinden biri ortaya çıkmış. michael zulli'nin çizimleri ise bu atmosferi katmerlendirmiş. normalde korku öykülerinden pek hoşlanmam ama bu hikaye o kadar güzel işlenmiş ki, gerçekler tiyatrosunun kapısından içeri adım atmadan edemiyorsunuz. sadece göreceklerinize, en derin korkularınızla karşılaşmaya ve cazip tekliflere hazır olun.
 2. ismini her okuduğumda iki adım önde yürürken kafasını hafifçe arkaya çevirmiş, "geliyorsan gel, gelmiyorsan sıçtırtma babanın şarap çanağına" (küfür daha ağır, daha günah bir şeyler olacaktı ama sansürleme özgürlüğümü kullanıyorum.)
  tadında bir cümle sarfeden çirkin mi çirkin biri geliyor gözümün önüne. o kadar çirkin mi, kadın mı erkek mi belli değil.

  tırstım bak şimdi.