1. bir kaç yıl içinde bilinen türkiye'den tamamen farklı, normal insanlar için ancak başka bir "paralel" evrende olabilecek ütopik bir türkiye'de yaşadığına inanmaya başlayacak insandır. bu paralel evrende insanlar huzur ve bolluk içinde yaşamakta, reza ve aşkitosu mutlu, çocukları ise ensar vakfı himayesinde güvendedir.
 2. sabahları açıyorum arada a haber radyoyu, o kadar büyük bir kendi fikirlerini empoze etme durumu var ki. en ufak değişik bir düşünceyi bile kötüleyip tek tip bir seçmen profili çıkarma amaçları olduğunu direk anlarsınız. gelen mesajlar okunuyor, "ülkemiz üzerine oynanmış tüm kirli oyunlar"ı farketmiş ak parti seçmenleri çok derin siyasi analizlerini ortaya koyuyor ya da sunucunun eşliğinde "geziciler" ve "paralel yapı"ya beddualar ediliyor. bir de bu a haber'in "analiz" dedikleri akşamları gördüğüm bir bölümü var, senaryolar film olarak çekilse imdb bottom 100'e girecek seviyede.
 3. gündemi kendi hayat görüşünün yayın organından takip etmektedirler. hata yapmaktan korkan insanlardır. haklı olmayı çok severler. tıpkı gündemi imc tvden veya herhangi bir kanaldan takip edenler gibi.

  objektif insan olamazken, objektif bir yayın organı bekleyen insanlar gibi istedikleri tek şey haklı olmaktır, başka bir şey değildir. bunun için her şeyi yaparlar. kendi lehine çevirebileceği en ufak durumu kullanmaya çalışırlar. bu konu üzerine bir kitap bile yazılabilir ama uzatmanın faydası yok, kimse bana daha fazla vakit ayıramaz.
 4. türkiye'de ve dünya'da türkiye ile ilgili olan tüm haberleri,anında hatta olmadan ögrenen kimsedir. ancak açı hep 180 derecedir.paralellll.
 5. yazık ya onlara gördükleri tek doğru şey tarih ve saattir çoğu zaman. eğer gençlerimiz de o insan tipinde ise hepimize yazık.
 6. şu cennet vatanın dört yanını kuşatmış dış mihraklar da olmasa hayatlarını çok daha şahne yaşayacak mutlu insanlar.
  kendilerine; küçük bir tavsiye keşke tuvalet kağıdına para harcamasalar ne de olsa gazeteleri var.
 7. iktidarlı insan
 8. parayı bulunca hürriyet okur.

  nasıl ki bu cenahın zenginlerinin hiçbiri kendi yönettiği ilçede yaşamıyor, entellektüelleri de kendi paçavralarında yazar, düzgün gazeteleri okur.
 9. reza zerrab'ın tutuklandığını ve sıranın diğerlerine de geleceğini bilmediğine eminim