1. uzun zaman sonra tekrar basarmaya başladığımdir.

  gundemle ilgilenmek;

  sizi basit tartışmalara sürükler,
  kamplastirir,
  bu kamplasma neticesinde aklınız sadece bir kabile uyesininki gibi çalışır.
  ince düşünme ve hissetmeyi engeller,
  siradanlastirir,
  donuklastirir.

  neden mi?

  çünkü size kendi gündeminizi unutturur.

  not: işbu yorumdaki duygu, gündemle ilgilenmenin tam da sebep olduğu şeydir.
 2. yapamadığım, yapanlara da saygı duyduğum eylem. sahi nasıl yapıyorsunuz? ben internete girsem saçma sapan insanların saçma sapan açıklamaları, televizyonu açsam tartışma programlarının saçmalığı, insanlarla görüşsem onların bu konuları açması... valla ben kaçamıyorum gündemden, boğuluyorum her geçen gün.

  bazen oturup benim yaşlarımda standart bir avrupalı veya amerikalı'nın nelerle uğraştığını düşünüyorum veya neler düşündüklerini, kafalarını nelerin kurcaladığını falan. imreniyorum onlara be.
 3. benim son 2 yildir politik gundeme karsi yaptigim eylemdir. neden derseniz ne desek gg ve mevcut hukumetin algi yonetimine maruz kalmamak. mhp yi saymiyorum bile, chp den de umudumu kesmistim ama ta ki sirin payzin in programinda sera kadigil'i gorene kadar. ben bu kisinin pesinden giderim diyebilecegim tek kisi oldugu kanisindayim. cunku kendisi nereden geldigini, nereye gittigini ve nerede oldugunu bilen tek kisi benim gozumde.
 4. ilgilenince de kendimiz çalıp kendimiz oynadığımızı gören insanların düştüğü hata. şayet halihazırda iktidara çanak tutacak kadar kör veya çıkarcıysanız, ya da ülkeden umudu kesmiş ve yurtdışına çıkma isteğine/imkanına sahipseniz, gündemle ilgilenmemeniz anlaşılabilir. aksi takdirde bu lükse sahip olduğumuzu düşünmüyorum. mesela tüm günümü oyun oynayarak geçirdiğim dönemde tek yaptığım kendi geleceğimi zorlaştırmak oldu. bu da böyle bir şey işte. gündemle ilgilenmeyi geçtim, gündemin bir parçası olana kadar birbirimizi yüreklendirmeliyiz.
 5. bu durum bizim doğamıza, kültürümüze çok da yabancı değildir. hatta bülbülün ötmesiyle ilgili çeşit çeşit türkülerimiz var.

  ötme bülbül ötme
  şen değil bağım
  **
  ötme bülbül ötme bülbül
  derdi derde katma bülbül

  gibi benim derdim bana yeter bir dert de sen katma bülbül bakışı daha uygun. asıl bize yabancı olan gündemle ilgilenmektir. zaten bu yüzden gündem konusunda aşırı bocalıyoruz toplum olarak. hatta komik bi hal alıyor bizim gündemle ilgilenmemiz. düşünecek olursanız bütün bir toplum olarak güncel olaylara yaklaşımımızdaki tuhaflıklar gözünüze çarpacaktır. akış şöyle; fikir beyanı -> etiketleme -> ad hominem ->küfürleşme -> kapanış

  sözün özü, zaten beceremiyoruz.

  yarıda kaldı şarkılar aman
  bu yaraya deva değil zaman
  ateş düştüğü yeri yakar
  bu düzeni bozuk dünya yalan
  ötme bülbül ötme can ayazda kışta
  sen gülü terk etme şarkılar şiirler yasta
  abi