1. son birkaç yıldır bisiklet deyince aklıma gelen ilk isim.nisan 2010 ' da başladığı yolculuğa halen devam ediyor.türkiye - japonya turunu tamamladı ilk olarak.şimdi de dünya turunda bu zat.bazılarımız için idol,bazılarımız içinse deli gibi.benim için ise kararlılığın ve dirayetin ete kemiğe bürünmüş hâli.
  http://www.gurkangenc.com/tr
 2. ismini ilk kez izmir'deki bisiklet çevremden duyup takip ettiğim takdir edilesi insan.
  ben 2 günlük turlarımda çok şey yaşıyorum ve öğreniyorum.
  abi nirvana semalarında geziyordur sanırım.
 3. özenilesi insan. cesaretli sporcu. 100 yaşına kadar sağlık sorunu yaşamaz heralde 7 yıllık çıktığı dünya turunu bitirdiğinde.
 4. (bkz: http://www.gurkangenc.com/...) böyle bir sitesi var kendinin . vurmuş kendini yollara . çoğumuz onun yerinde olmayı ne çok isteriz ya da en az bir kaçımız onun şu anda yaşadığı hayatı hayal hanemize kazımıştır ; alıp başını gitmek . onun yol arkadaşı bisiklet , bisikletle özdeşleşmiş biri o . işini , gücünü , ailesini bırakıp ilk olarak japonya ' ya gidiyor sonrasında tüm dünyayı turlayıp gelicem diyor . sadece gezmekle de kalmıyor . bisiklet sevgisini aşılamak , daha çok haşı neşir olmak adına bisikletler hediye ediyor . destek ve yabancı dil bursları verip sporculara her türlü yardımı yapıyor . sayfasını da takip ederseniz zaten pek çok icraatta bulunduğunu görebilirsiniz .

  tüm bunların dışında çok sempatik ve samimi buluyorum gürkan genç ' i . bir kaç hikayesini okudum yollarda başına gelenlerle ilgili hayret etmemek elde değil . -51 dereceleri mi görmemiş , +60 derecelerde mi yanmamış çöllerde . 2020 tokyo olimpiyatlarına da katılma gibi bir düşüncesi vardı yine sanıyorum . ben gibi gezemeyen, ama ruhu gezgin olanlar için takip edilesi bir adam . yolu da açık olsun bahtı da .