1. freuda göre süreklilik, tutarlılık ve aynılıktır. annesinin onu hep seveceğını bilen bebeğin hissi. çok ilginçtir istatistikte tahmincinin 3 özelliği olmalıdır. sapmasızlık, etkinlik ve tutarlılık. bunları detaylı inceleyince insan kendini bir teorinin değişkeni gibi görebilir. tahminci sizi korusun!
  abi
 2. freud'a göre ağzına her gün meme sokan ve onu besleyen kişiye cinsel haz ve nefretle karışılık bir iticilik duyar. memeyi sever çünkü ona haz vermektedir. besin vermektedir. ama asla memeye güvenmez. yarım saat geç meme verilse ağzına nefretle dolar. insan hayatta kalmak için programlanmış sıradan bir hayvandır. sadece anı düşünür. ve şu an işine yarayan kişilere güvenir.
 3. kaybedilmemesi gerekir. şöyle ki, bir insanın size güven duyması ve bunu hissettirmesi, uzun uğraşlar sonucu olur. kişi aslında siz farkına varmasanız bile kendi içinde bin defa çatışmıştır. emek vardır.

  ama şöylesi de vardır. bir insanın size karşı bu duyduğu güveni kullanmasına asla ve asla izin vermeyin. sürekli bir biçimde, sana güveniyorum, güveniyordum vs diyerek sizi bayıltır ve bir süre sonra bi bakmışsınız kişilikten eser kalmamış. birinin kuklası olmuşsunuz. bunu da yine hassasiyet gerektiren bir konu üzerinden yapmış. böyle bir insan güvense ne, güvenmese ne.
 4. baya zor edinilen ve en kolay kaybedilen his falan galiba. hayatinizdaki insanlara guveniyorsaniz baya sanslisinizdir.
 5. bir çıt sesi duyulur derinlerden, bir daha da olmaz o eski samimi duyguların sıcaklığı.
  güvenmek çok tehlikeli bir durum. çok ince bir çizgi, yakalanılabilirse o zaman hayat daha yaşanılabilir.
  zor yakalanır çabuk kaybedilir.
  yalnızlaştırır.
  zorlaştırır hayatı.
  insanlar güvenilmesi en zor yaratıklardır, kafalarında neler döndüğünü asla bilemeyiz.