1. "insana inanmak" güvenmektir.
 2. histir. elinizde olmaz. bazı değişkenler tarafından belirlenir ve siz bu duyguyu hisseder ya da hissetmezsiniz.
  one
 3. tek kullanimliktir ve bircok defasi aptalliktir diyebiliriz
 4. galiba bir insana yalnızca bir defa güvenebiliriz. ikincisi ızdırap oluyor.
 5. kendime bile güvenmiyorum ben
 6. nşa'da yapılmaması gereken eylem
  kuz
 7. zordur.
  hayatta bir elin parmakları kadar insana güvenebiliyorsanız ya şanslısınızdır ya da olayı çok yanlış anlamışsınızdır.
 8. güvenmek çok zordur ama en zoruda güvenipte güveninin boşa çıktığını görmektir. herkese güvenmemeyi öğreten insanlar olur herkesin hayatında. ya saflığından herkese güvenirsin ya da aptalsındır.... güveninizi boşa çıkarmayan insanları hayatınızda tutun...
 9. güvenmeyin arkadaşlar. kimseye... o kadar konuştuk, ettik bu başka sen nereden bilecen* demeyin. o kadar söz, o kadar sevgi gösterisi bir gün gelir heba olur gözlerinizin önünde, hem de çok güvendiğiniz tarafından yapılır bu.

  sizi bir kere yarı yolda bırakanı asla affetmeyin, sizden bir kere vazgeçen ikinci kez de vazgeçer. bu böyledir, onsuz yapamam edemem, affederim demeyin. onunla hiçbir şekilde olmayacak çünkü. inceldiği yerden kopması en sağlam yerinden kopmasından daha kolaydır. ve böyle bir şeyde allah sizi korumak için o insanı hayatınızdan çıkarır.

  beni bir kez aldattıysan sana, beni iki kez aldattıysan bana yazıklar olsun.
  -(bkz: sun tzu)
 10. güvenmek yıllar içinde kaybedilen bir duygudur. bir kere güven kaybı yaşamış olan insan bunun yükünü hayatının geri kalanı boyunca omuzlarında taşır. yani hiç elma yememiş biri nasıl elmanın tadınını ekşi veya tatlı diye sorgulamıyor ise güven sorunu yaşamayan insan bunu sorgulamaz. yaşayan insan ise; bu neden böyle oldu diye ister istemez sorgulama ihtiyacı duyar.