1. tv piyasasına doğrudan giriş yapmak için düzenlenilen yarışmalar.oyuncuların çoğu bunlardan çıkıyor.ifadesiz suratlar, klasik mimikler.mankenlik zaten bir süre yapıyorlar hatta yapmıyorlar , okullarını yarım bırakıyorlar ver elini diziler, reklamlar.
 2. kadına şiddetin bir başka versiyonu olan yarışma. dövülen, öldürülen, tecavüz edilen, eğitim hakkı, yaşam hakkı elinden alınan onlarca kadın gibi o yarışmadaki kadınlar da aslında bir çeşit şiddet görüyor. tecavüze uğrayan bir kadının bedeni nasıl zorla kullanıldıysa bu yarışmadaki kadınların bedenleri de aslında kullanılıyor. birinin bedeni bir şahıs tarafından meşru olmayan yollardan şiddet görürken diğerinin bedeni sistem tarafından gayet meşru bir şekilde şiddet görüyor. birinin hayatı kararıp, her zaman ağlamaya mahkum edilirken diğeri gayet mutlu, gülücükler saçıyor. insan gerçekten hayret ediyor.
 3. her yıl yapılan dünyanın, ülkenin en güzel kızını seçme yarışmalarıdır.

  tanımı yaptık konuya girelim. öyle güzellik yarışmalarının tarihçesinden, seçilen güzellik kraliçelerinden bahsetmeyeceğim.

  güzellik yarışması deyince hepimizin aklına güzel uuu beybi çok güzel mayolu kızlar, kocaman taçlar gelir. evet çok güzel kızlar birer prenses edasıyla yürürler, juri masasında organizatörler. nerede düzenleniyorsa o ülkenin tanınmış aktörleri, şarkıcıları, işadamları, kadınları artık duruma göre yerlerini alırlar. çok önemli bir iş yapacaklardır. bir güzel kız seçilecek, güzelliği taçlandırılacaktır.

  yani anlamadığım tamam kızları soydunuz orasını burasını inceleyip fiziki güzelliğe puan vereceksiniz ama en azından yarışmaya bir entellektüellik, derinlik katmak için soru faslını kaldırın.

  ve o efsane soru
  -elinizde sihirli bir değnek olsa ne yapardınız?
  -dünya barışını sağlamak, savaşları durdurmak isterdim hüeeee, diye kendilerinin bile inanmadıkları klasik cevaplar.

  ya birinizde çıkın yardım konseri düzenlemek istiyorum, ne bileyim kara mayınlarını toplatmak için çalışmalar yapmak istiyorum, ilime, bilime dikkat çekmek istiyorum desin. ya da salt gerçeği söylesin.
  -yemişim dünya barışını. filim çevirmek istiyorum, dizilerde oynamak istiyorum, sosyete partilerine katılmak istiyorum, defilelerde boy göstermek istiyorum, basın hep benden bahsetsin istiyorum , arabalar, mücevherler istiyorum, sosyeteden işadamı ya da ünlü biriyle evlenmek istiyorum. desin asıl cevabın bu olduğunu hepimiz biliyoruz.

  ben daha dünya barışı için bir şey yapan kraliçe görmedim. demem o ki bazı kadınlar da sadece güzel oluversinler. sihirli değnek meğnek karıştırmayın kafalarını.