1. programlama ile ilgilenen herkes için, algoritma becerilerini geliştirmek amacıyla kurulmuş bir internet sitesi. www.hackerrank.com adresi üzerinden hizmet vermekte olup, her seviyedeki geliştiriciler için oldukça güzel sorular barındırmaktadır. bunun yanı sıra IEEExtreme gibi dünya çapında saygınlığı yüksek pek çok hackathon'a da sunuculuk servisi vermektedir.
  2. bağımlılık yapan site. başlayınca durduramıyor insan kendini. algoritma becerilerinin yanı sıra orta seviye ingilizce bilgiside gerekiyor soruları anlayabilmek için. soruları bir çok programlama dili ile çözmek mümkün. dikkat edilecek bir nokta var, yazdığınız algoritmayı 10 15 tane test case'den geçiriyorlar. ama run dediğinizde sadece 1 ya da 2 test case'den geçiyor kodunuz. submit ettiğinizde ise geri kalanlarıda devreye giriyor. run edip test case i geçtim sanıp zart diye submit etmemek lazım.

    birde algoritmanızın belirli kriterlerde olması gerekiyor. yazdığınız kod soruyu doğru çözüyor ama 10 dakika sürüyorsa bu kabul edilebilir değil.
    melih
  3. digital signal processing altında image processing konularına göz attım, cidden bu kadar detaylı ve güzel hazırlanmış bir çalışma beklemiyordum. başlangıçta baştan savma yapılmış gibi bir site gelmişti, kurcalayınca challengeleri hazırlayan kişilere göre kalitesininde değiştiğini gördüm. özellikle 30 days of code hazırlayan ablamızın epey bir emeği geçmiş, teşekkür etmek lazım.