1. os x işletim sistemini normal bilgisayara yükleme. eğer ki yazılımcı iseniz ve mac alacak paranız yoksa pcnize os x yükleyip macbooklardan daha performanslı bir şekilde çalışabilirsiniz. eğer ki denemek istiyorumcuysanız güzel keyif yaşatacaktır.
    rvp
  2. hackintosh sadece belli anakart ve işlemci tipleri ile çalışmaktadır. kendi donanımınızın uygun olup olmadığını kontrol etmeden yükleme yapmanızı tavsiye etmem. eğer win/mac os/ubuntu işletim sistemlerini aynı cihazdan kullanayım derseniz, donanımsal olarak güçlü bilgisayarınıza vmware workstation kurarak istediğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz.
  3. apple olmayan bilgisayarlar üzerindeki mac os x. çokça araştırma yapmak ve büyük bir sabır gerekir. eğer bilgisayarınızın donanımı uygunsa ve siz de yeterli bilgi ve sabıra sahipseniz, elinizde apple makineler kadar stabil işleyen bir mac os'unuz olabilir ancak apple harici bilgisayarlar üzerine mac os x kurmak tabii ki mac'in kullanıcı sözleşmesine aykırıdır.
  4. 7 aydir thinkpad t420 laptopumda tek bir restart dahi atmadan tam stabil kullandigim sey. sleepinden tutun fonksiyonel tuslara, wifi'a her sey tamamen calisiyor. expresscard slotu bile calisiyor. 9-cell batarya ile de 5 saat kadar batarya suresi aliyorum. yaptigim en iyi hamlelerden biridir.