1. son konserinde güzel ve mantıklı düşüncelerini aynı güzellikte ifade edememiş sanatçı. herşeye rağmen şu dönemde böyle açıkça konuşabildiği için bile takdir edilmesi gerekir.
  wtf
 2. bu adama kanım kaynamadı sevemedim seni süt oğlan. vaktiyle bir bergen şarkısına şöyle bişeyler yazmışım; "halil sezai denen adamdan hiç hazzetmedim, sanırım tarzından ilham aldığı kişi bergen olsa gerek. Bergen'e lafım yok; bergen nam-ı değer acıların kadını. bir döneme damga vurmuş insan. sevgilisi tarafından yüzüne kezzap atılması sonucunda tek gözünü kaybetmiş, vergilendirilmiş bir sese sahip ama ne ses, böyle puslu bir ses kimsede duymadım. o acıyı iliklerimize kadar hissettirmeyi başarmış yüce insan. hayata erken veda etti. o tek gözüne attığı perçem ile yeni nesil hercai'lere ilham olmuş, görmeyen gözü ile tarzını yaratmış gerçek bir sanatçı idi. halil sezai belki onun izinden gidiyordur bilemiyorum. ilgili benzerlik için yaptığım caps;
  https://i.hizliresim.com/YNbRXE.jpg
 3. şimdi kimdi ve ne yapmıştı hatırlamıyorum ama birisi halil sezai'nin parodisini yapmıştı ve halil sezai acayip afra tafra yapmıştı.

  hayır yaptığı müzik isyan, filmi incir reçeli. zarfı nasıl olursa olsun, ortaya koyduğu işler modern arabesk, neye bozuluyor onu anlamadım. bu işleri yapan insan ya paranın peşindedir ya da bizatihi gerçekten budur ki biraz sonra açıklayacağım üzere mixed bir durum halil sezai'ninki. sadece para, popülarite ve getirileri ya da sadece evet bu adam budur diyemeyiz. e bununla, bu işlerle de her iki ihtimalde de oda koşullarında, normal şartlar altında kafa yapılır. yapılmıyorsa bir sıkıntı var demektir zaten.

  açıklayacağım kısmına gelince, bence tüm bu afra tafrasının altında "tam parayı, popülariteyi ve getirilerini bulmuşuz, rüzgar dönecek ve elimden uçuverecekler" diye düşünmesi ve bu psikoloji yatıyor. ki ortaya koyduğu işlerin ne olduğunun kelimelere döküp somutlaştıramasa da farkında ve bu onun daha da huzursuzlanmasına, huysuzlaşmasına neden oluyor.
 4. soyadı "paracıkoğlu"dur.
 5. 3 temmuz'da, güzelyurt'ta, portakal festivali'nde cem adrian ile birlikte, konseri var.