1. yaz ayının yaklaşmasıyla yakın bir zamanda, havanın sıcaklığına paralel olarak gün yüzüne çıkmaya başlayacak olan, bir çok mikrobu bünyesinde bulunduran canlı. hemen herkesin nefretini kazanmış, mide bulandırıcı özelliği ve insanlara fobi yaratmasıyla en antipatik canlıların başında geliyor. bugüne kadar kullandığım fısfısların, tabletlerin ve yapışkanların faydasını göremediğim için tamamıyla doğal yöntemlere yöneldim. yaptığım araştırmalar sonucunda, hamamböceklerini tamamıyla evimden uzaklaştırmayı başardım. çokta uzatmadan konuya gelirsek;
  görüldüğünde midenin kalkmasına neden olan hamamböceğinin, en sevdiği şey nişasta diyebiliriz. hamam böceklerinin nişastaya olan zaafından yararlanarak patates-borik asit karışımından kimyasal tepkime elde edeceğiz.

  öncelikle 2 adet patates haşlanır, püre haline getirilir. daha sonra 2 tatlı kaşığı borik asit (eczaneden 1 kg’ sini 9-10 liraya alabilirsiniz) ve 2 tatlı kaşığı kaşığı şeker bir kovaya yada bir kapa konulur. püre haline gelmiş patates ilave edilir. bir miktar su yardımıyla oluşan karışımdan küçük küçük parçalar alınarak toplar hazırlanır. oluşan topları masa altlarına tezgah altlarına hamamböceklerinin yoğun görüldüğü yerlere bırakılır. toplar belli bir süre sonra kuruyacağından görülecek etkisi yaklaşık 20 gün kadardır.

  not: bu işlemleri yaparken eldiven kullanmak gerekir, borik asit zehirli olduğu için cilde kalıcı zararlar verebilir. her ihtimale karşı çocukların ulaşamayacağı yerlere bırakılması gerekir.
 2. en çok korktuğum hayvanattır. gördüğüm an kaşınmaya başlarım, hatta titreme bile uğrar vücuduma. bir gün sırf evde gördüğüm için geceyi arkadaşta geçirdiğimi bilirim.
 3. şimdi bunlar yetmezmiş gibi bir de bunların uçan cinsleri var akdeniz bölgesinde olanlar bilir böyle bi zıplıyorlar insanın üstüne tam evlere şenlik durumu.

  bir konu daha şimdi bunların biz yatarken üstümüzden yüzümüzden tur atmadığı ne malum büyük ihtimal geziyorlardır.
 4. öğrenciyken evimizi istila eden bir tür böcek. evi adeta çiftliğe çevirmişti vicdansızlar. öldürdükçe çoğalıyordu böcekler, bizse tükenmekteydik öldürdükçe.
 5. saygı duyduğum hayvan. defalarca kez ilaçlattık banyoyu naftalin kokusundan girilmeyecek hale getirdik defalarca kez yuvasında öldüren ıvır zıvır yem koyduk soyunu kurutamadık. öldür öldür bitmiyorlar. ilk başta iğrenirdim ama yaşamayı öğreniyorsun zamanla. banyodaki tüm delikleri kapatsan yeni bir delik çıkıyor. soyunu devam ettirme yeteneği evrim ağacının en tepesinde olan canlı. bir hayvana tapsam hamamböceğine tapardım.
  vagus
 6. nefret ettiğim özellikle uçanların kökenini kurutmak istedğim böcek türü ancak bir tane gönülden sevdiğim hamamböceği vardır ki o da; roboroach.
 7. kendisine insan dokunduğunda kendini yıkıyormuş...
  hangimiz daha pisiz acaba?
 8. yaz aylarında birden her yerden fışkıran hayvanlar çok acayip kışın izleri yok. ayrıca babama göre dünyanın en temiz hayvanıymış.
  lotte
 9. dün akşam annemin arkadaşları geldi, bahçeye sofra koyduk çay kahve muhabbeti derken, bunların uçanları sofraya akın etti. kadınlar ciyak ciyak bağırıyor, ben de elimle tutup ilerideki ağaçların arasına götürüyorum böcekleri. tabi masadaki herkes bana dehşetle bakıyor. içlerinden daha önce soframıza konuk olan bir tanesi "annesi alıştırmış" dedi. evet annem alıştırdı. kendisi yaradılanı yaradandan ötürü sevdiği için böcekleri öldürmemize izin vermezdi. bi de "onların da ailesi var yazık, onlarda çok korkuyor, buralar daha önce onların eviydi biz onların evinin üstüne ev yaptık o yüzden evimize yiyecek bulmaya geliyorlar çünkü her yere beton döktük "diye bize demagoji yapardı. böceklerin ayaklarına yavaşca parmaklarınızı dokundurursanız elinize tutunur, böylelikle alıp uzak bir yere koyabilirsiniz. en azından biz öyle yapıyos.