• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
Yazar ayşe kulin
handan - ayşe kulin
yalnız bir kadın mutlu olabilir mi?"aşklarını kendileri yaratır, sonra da elleriyle yok mu ederdi bütün kadınlar, yoksa ben mi böyle tuhaftım? yalnız bir kadın güçlü olabilir miydi? mutlu olabilir miydi?"başına buyruk haliyle; hataları, sevapları, acıları, sakarlıkları, sonsuz içtenlikteki aşkları ve zaaflarıyla hepimizden bir şeyler taşıyan, ama aynı ölçüde özgün, benzersiz bir karakter, handan… 70'lerin çocuğu handan, hayatının son derece hassas bir noktasında (yaralı bereli orta yaşında), halide edib adıvar'ın ölümsüz eseri handan'ın eşliğinde bir keşif, bir hesaplaşma yolculuğuna çıkmaya zorlanır. bu yolculuk ki aşklar, aldatmalar, aldanmalar, ölümler ve entrikalardan geçecek, dahası, istanbul'un tarihinin en hareketli, en renkli ve en "gazlı" günlerini, hem de tam ortadan kat edecektir…ayşe kulin her güçlüğe, her şarta göğüs geren ve "asla pes etmeyen" bir kadının, handan'ın sıra dışı, şakrak ve capcanlı hayat mücadelesine davet ediyor okurları.(tanıtım bülteninden) (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
  1. halide edip'in aynı isimli romanını okuyalı yıllar yıllar oldu... aklımda; mutsuz bir kadın karakter ve aldatma ile ilgili bölük pörçük şeyler var. ayşe kulin'in kitabına gelecek olursam bitiremediğim nadir kitaplardan biridir. bi ara tekrar başlayıp editlerim.
    gezi olaylarını ve gündemi anlatan kısımları sadece ilgimi çekmişti okurken. ön yargılı yaklaşmayıp bir şans daha vereceğim kitaptır.