1. Chicago, Northwestern Üniversitesi’nde Les Turner ALS Araştırma Laboratuvarı’nın kurucu başkanı nörobiyolojist Dr. Hande Özdinler..
    als hastaları için gece gündüz çalışan, yılmayan, çok engel görmüş ve görmeye devam eden, aydın, Türk bilim kadını. Amacı als hastalığını daha anlaşılabilir kılmak ve etkin bir ilaç üretebilmek.
    Ben sosyal medya ortamında tanıdım. Sanırım bir özgecan aslan yazısına rast gelmiştim.ondan sonra da hep takip ettim. Zaten şöyle bir sayfasına bakayım deseniz yetiyor hayran kalmanıza.. öyle insancıl, öyle sevgi dolu, içten ve sıcak ki. Canlı olarak tanımadan bile tanımış hissini yaşatıyor. Duyarlılığı ve azmi,hayat konusunda amaçlarınızı sorgulatabilecek kadar güçlü.
    international innovation dergisi tarafından 2015 in en iyi buluş yapan 10 akedemisyen arasında adı geçmekte olup,bu sayfada bir de röportajı mevcut. Benim hoşuma giden tarafsa hande hanımın bundan da fazla oluşu. Yalnızca bilim adına değil,insanlık adına da..
    Kendi adıma bir şekilde rast geldiğim için çok memnun olduğum bilim kadınıdır kendisi. Destek yalnızca parayla olmaz. Sahip çıkalım efendim.