• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.67)
harry potter ve melez prens - j.k. rowling
“işte orada, okulun tepesinde, gökte asılı duruyordu: o yılan dilli, parıl parıl parlayan yeşil kafatası; ölüm yiyen’lerin bir binaya girdiklerinde... birilerini öldürdüklerinde arkalarında bıraktıkları işaret...”
büyücüler dünyasında devam eden karmaşa artık muggle’ların dünyasını da etkilemeye başlamıştır. harry potter, hogwarts’taki altıncı yılını feci yorucu büyücülük sınavlarına hazırlanarak geçireceğini düşünmektedir. artık quidditch takımının da kaptanıdır. ancak diagon yolu’ndaki okul alışverişi sırasında draco malfoy’un bir şeyler çevirdiğini fark eder. lord voldemort’un geçmişiyle ilgili pek çok bilinmeyen ortaya çıkarken bir yandan da malfoy’un neyin peşinde olduğunu öğrenmeye çalışan harry’yi yine zor günler beklemektedir.
 1. sectumsempra
 2. expelliarmus
 3. serinin altıncı kitabıdır. harry'nin normal bir çocuk gibi davranırken aynı zamanda onu bekleyen büyük sona hazırlanması gerektiği yegane kitaplardan birisidir.
  kendisinden önceki tüm kitaplarda aksiyondan sakınırken, bu kitapta artık harry'yi hareket halinde görmek de mümkün.
  şimdi diyeceksiniz, aksiyondan sakınmak mı? çocuğun ömrü aksiyonla geçti. ama öyle değil. dumbledore ve diğerleri şimdiye kadar harry'yi atıl pozisyonda tutuyorlardı. artık dumbledore, harry'nin yeterince büyüdüğünü ve bazı şeylere hazır olduğunu düşünüyor. buna göre davranıyor.
  bununla birlikte snape'in geçmişiyle alakalı birçok şey öğreniyoruz.
  ve bit tabii kötü son...
  !---- spoiler ----!

  evet arkadaşlar dumbledore bu kitabın sonunda ölüyor.

  !---- spoiler ----!