• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
Yazar tarık tufan
hayal meyal - tarık tufan
" haydi evet de.
tut çıkar beni karanlığımdan.
evet de.
bulutları bir kez olsun görebileyim sen gittiğinden beri.
bir mum ışığı yansın odamda. iyi yürekli bir peri girsin içeri. dans edelim sabahlara kadar. güneş, gözlerimizden alsın aydınlığı.
evet de ne olur.
bir türlü hatırlayamadığım şarkıyı hatırlayayım çocuklara bakınca. kapımı yumruklayan çaresizlikler gitsin bir süreliğine de olsa. dışarıya uzatayım başımı.yağmuru öpeyim dudaklarından.
bir tek evet! "
 1. tüm tarık tufan kitapları gibi bir solukta okudum hayal meyal'i. yine satır satır kendimi okudum. fakat sonuna gelince diğerlerinden farklı olarak donup kaldım. beklemediğim bir sonla uğurladı beni.
  zaman zaman tekrar okumaktan hoşlandığım mükemmel bir öykü.
 2. ankara eskisehir arasi trende bitti. uzdu beni acikcasi. sonu kotu bitti. mal gibi oturup kaldim, desem yeridir. bana birseyler hatirlatmasida cabasi. hasili kelam duygularinizla oynar, dikkat edin.
  not: en son ne zaman agladim bilmiyorum. ama bunu okurken aglayacaktim hayatimda bir noktayi hatirlatti cunku. hicbir seyden bu sekilde aglama durtusu almadim.
 3. !---- spoiler ----!

  bence son iki sayfalık bölümü fazla olmuş kitaptır. ayrıca nurettin efendi, nefes saatçisi, altıyı on geçe kalmış saatler çok güzel bir yan hikaye oluşturmuştur.

  ''masanın üzerinde her annenin kendi çocuğunu karşılarken gerçekleştirebileceği en içten selamın görüntüleri duruyordu. sevdiğim yemekler. annelerin kendi elleriyle çocuklarının sevdiği yemekleri yapması gibi bir hediyeden, hoşgeldinden daha güzel ne hayal edilebilir. bana kalırsa da hiçbir şey bunun yerini tutamaz."

  !---- spoiler ----!