• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
hayalet şövalye - cornelia funke
"lütfen!" diye fısıldadığımı duydum. kelimeler kendiliğinden dökülüyordu ağzımdan. "lütfen william longspee, bana yardım et!" ve birden ayak sesleri duydum. ayak sesleri, demir ayakkabıların şıngırtısına benziyordu. arkamı döndüm. orada duruyordu. jon whitcroft'un işi çok zor.

annesi ve erkek arkadaşı, onu salisbury'deki yatılı okula gönderiyorlar. sağanak yağmur, koyu renk duvarlar, dar koridorlar, yabancı yüzler ve sınıf arkadaşlarıyla paylaşması gereken bir oda! jon tüm bunların yakında ne kadar küçük sorunlar olacağının farkında değil. çünkü yatılı okulunda geçirdiği altıncı gecede birden penceresinin altında beliren üç hayalet hayatını tamamen değiştirecek. neyse ki salisbury'de hayaletlerle başa çıkmayı bilen biri var...
(tanıtım bülteninden)
  1. gençlere yönelik olmasına rağmen fantastik edebiyattan hoşlanan yetişkinlere de hitap edebilecek oldukça naif bir macera romanı. kişisel fikrim inkheart serisi kadar başarılı olmasa da okuması oldukça keyifli. özellikle ana karakterlerden ella'ya bayılmamak elde değil. illüstrasyonlarından ise nefret ettim.