• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
hayallerim aşkım ve sen - atıf yılmaz
"bir yetimhanede büyüyen coşkun çocukluk yıllarından beri ünlü sinema yıldızı derya altınay'a tutku dolu bir hayranlık duymaktadır. küçücük yaşlarda başlayan bu düşsel hayranlık uğruna, yetimhanedeki çocukluk aşkı rukiye'yi bile dışlayacak kadar gözü karadır. ve derya altınay, bir gün okula ziyarete geldiğinde, beyaz perdeden tanıdığı ünlü yıldızı büyük bir hayranlıkla izler. bir an unuttuğu ilk aşkı rukiye'yi derya altınay evlatlık olarak alıp götürecektir. ünlü yıldızın hayalleriyle büyüyen coşkun' un artık tek amacı, derya altınay için bir senaryo yazmaktır. " (sinematürk)
  1. siz benim nickime bakmayın sevgili youserlar; huzurla dolduğum filmler de vardır aslında. "hayallerim, aşkım ve sen" bu filmlerden bir tanesidir.

    bence filmin en güçlü yanı, senaryosu. aynı zamanda yönetmen olan ümit ünal, türkiye sineması'nın en güçlü senaryo yazarlarından birisidir. oedipus kompleksi kokan "teyzem" ve "hayallerim, aşkım ve sen" senaryolarına ayrı bir hayranlığım vardır. ayrıca demir özlü'nün "bir beyoğlu düşü" adlı eserinin coşkun'un zihninde canlandırıldığı sekans türkiye sineması'nın en önemli sahnelerinden bir tanesidir. buradan izleyebilirsiniz.

    esin engin'in film için yapılmış mükemmel müziğini de unutmamak gerek.