1. psikotik belirtili depresif nöbet geçirmem sonrasındaki depresyon süreci ve nöbet geçirmeme neden olan olaylar, yaşanmışlıklar vs.nin tümü.

  edit: başlık başıma kalmış
 2. 32 yıllık hayatımda hiçbir zaman unutamadığım var bunlardan iki tane.

  ilkokul 1. sınıfayım, mevsim kış. bir pazartesi günü, okul bahçesinde andımız okunurken alttan alttan nasıl soğuk hissediyorum anlatamam. neyse andımızı okumaya devam ederken, öğretmenlerin beni gösterip kıkırdadıklarını fark etmemle başımın, yer çekiminin ve "noluyo lan?" içgüdüsel sorusunun da etkisi ile aşağı düşmesini müteakip, ışık hızı ile annemin zorla giydirdiği kırmızı* çoraplarımın*, andımızı takmayıp, tüm okula yılın stand-up gösterisini yapıyor olduğunu ve yer çekimine karşı koymayan tek şeyin başım olmadığını, pantolonumun da gayet ibne karakterli olduğunu ve newton yalakalığında sınır tanımadığını, ali ağaoğlu'nun rüşvet soruşturmasında göz altına alınırken takındığı yüz ifadesi ile yavaş çekimde idrak etmiştim.

  artık bu utançla yaşayamazdım. cebimden kalemtraşımı çıkartıp, onun sverker 21 kalite çelik jiletini kullanarak herkesin önünde kendimi kesecektim ki, pantolonu çekmek daha mantıklı geldi.

  27 yıldır değil termal içlik/külotlu çorap; pantolon bile giymiyorum. *
  içliklere olan nefretim bu acı tecrübemle sabittir.

  bir diğeri ise 3 yıl sonrasıydı... çocukluk arkadaşım, kenan'ım, babasının ev tüpü ile çalışan ve lpg ile ilgili hiçbir emniyet donanımı olmayan, murat 131 marka arabasında, tek başına taksicilik oynarken öldüğünü farketmemişti. propan gazınının zararını tecrübe etmiştik tüm mahalle olarak.
 3. her insan hayatta acı tecrübeler yaşar. bazı şeylerin kıymeti böyle anlaşılıyor. çok şükür aklımda yer edecek kadar veya telafisi olmayacak kadar acı bir tecrübem olmadı. inşallah olmaz da.
 4. eğer ders alınırsa gayet faydalı olabilirler.
 5. duştayken suyun sıcaklığını kontrol etmeden altına girmeyin.
 6. annesiz büyümek