1. -uzun süreli ders çalışma performansı.

  hep hayran kalmışımdır.
  abi
 2. dünya yıkılsa konsantrasyonu bozulmayan, her türlü tahrike rağmen serinkanlı davranabilen, en zor durumlarda bile çaresizlikten paralize olmayan insanlara hayranlığımı anlatacak sözcük bulamıyorum.
 3. kenan doğulu'nun tencere kapak şarkısındaki "sen başla ben tamamlarım ardına bakma" diye bir söz vardır.

  bazı insanlar vardır, hayatı kolaylaştırır. hani apar topar evden çıkarsın geri gelirsin her şey yerli yerinde. bir imza atman gerekir hemen birisi bir kalem uzatır. böyle tamamlayıcı davranışlara hayranlık duyarım.

  bir de insanı küplere bindiren durumlarda sakin kalıp duruma uygun zekice bir cümleyle karşılık verebilen insanlara şapka çıkarıyorum.
 4. yolda yürürken önünü kesen her türlü anketör vb çalışanların herbirini sabır ve kibarlıkla reddeden insanlara büyük hayranlık duyuyorum.
  şimdi yalan yok, çoğumuz terslemesek dahi ölümüne kaçıyoruz anket ve broşürlerden. kaçış başarısız olunca da gözlerimizle dövmeye başlıyoruz kendilerini. oysa onlar da o işten para kazanmaya çalışıyorlar.
 5. beklenti taşımadan yapılan iyiliklerdir hayranlık duyulabilecek bi davranış. düşünsenize siz biriyle tartıştığınız anda bile ben sana şöyle yapmıştım seni şöyle kurtarmıştım derken karşınızdaki kendi yaptıklarını unutmuş bile çünkü ekstrem bi davranış değil o onun için , dayatılmış bi iyilik anlayışı değildir. ulaşmaya çalıştığım , bana göre ulaşılması gereken bi derecedir bu
  bragi
 6. terfi almak. zam almak. sevilmek. olur olmadık yerde sekse davet edilmek. bencilliğimizi okşayan, ya da bencilliğimize imrendiren şeyler.

  (bkz: hayvan bırakan davranışlar)