1. milliyetçilerin bakteri gibi çoğaldığı vakitte bunu başlık olarak açmam gerektiğini düşündüren söz.

  madem hdp ile pkk yı bir tutuyorsunuz o zaman bitsin bu çatışmalar da kürdistan kurulsun ! bin yıldır aynı bölgede yaşayan insanların verdiği oyların bulunduğu bölgeden, hdp oyunun %60 ın altına düşmediği bir bölgeden bahsediyoruz.

  diyarbakırda %82 alan bir parti bölücü olmak ile suçlanıyor. %82 dile kolay. her 10 kişiden 8i bölücü olan bir partiye destek vermekle suçlanıyor. e demezler mi adama madem böyle düşünüyorsun neden kürdistanın kurulmasına karşısın? ya da her 10 kişiden 8 inin bölünme istediği coğrafyayı nasıl elinde tutabilirsin? hakkın var mıdır? bu ülke kimin ülkesi? o topraklar kimin toprağı? devlet dediğimiz kavram ne? bunları iyice bir sorgulamak geliyor.

  ayrıca; hdp'nin bir grup toplantısını, bir basın açıklamasını bir konuşmasını dinlememiş, akit ensonhaber benzeri akp şakşakçısı kanalların kuşa çevirdiği videolar ile milliyetçilik masturbasyon yapan kişilerin de anlayamayacağı sözdür.

  hdpyi anlamak için hdk yı bilmeniz gerekir, şeriatçısından laikine en geniş yelpazede adayları bulunan tek parti hdpdir.
  engel
 2. hdp, kürdistan kurulsun diyor ise pkk'yla eşittir şeklinde karşılık verilecek olandır. çünkü kendisi resmi bir siyasi partidir. kanunlara ve anayasaya tabidir. anayasada hüküm açıktır: "devletin bölünmez bütünlüğü".
 3. geniş yelpazede aday çıkarmanın erdem olduğunu öğrendiğim başlık olmuştur. siyasi etik adına foseptikten farksız ülkede tabi her yana kıvıran tüzükler, adaylar, örgütler değer görür.

  ayrıca saçma önermedir. chp=sahil ise bağımsız teke cumhuriyeti kurulsun. akp=iç anadolu ise bağımsız çomaristan kurulsun. trabzonspor lazistan kursun, sığınmacılar arada otonom bölge kursun.

  edit: siyasi partilerin varoluş amacını kavrayamamışların söylemidir. koalisyon partiler arasında yapılır. parti içinde birbirine zıt yönelimlerin koalisyonundan özal'cı pragmatizm çıkar. ad hominemin lüzumu yok.
 4. açıkçası karşı çıkıyorum bu ülkede alevisi sunnisi lazi cerkezi birçok insan yaşıyor kürtlerin yapmakta olduğu eylem yıllar öncesi sirplarin isyanını hatırlatıyor bana ve zerre güvenmiyorum hele ki ıstanbul da isid densede ellerinde hdp bayrağı ile gezen kansizlarin resimleri verilmisken siz çocuk mu kandiriyorsunuz bu vatanda kürt diye doğulu diye bir ayrım olmadı ayrımı yapan sizsiniz yok kendi dilimiz kendi bayrağımız bu vatanda size ekmek yok kardeşim gidin suriye de kurun sözde devletinizi !!!!
  belit
 5. yanlış denklem. böyle bir eşitlik yok. hdp kendisine olan teveccühü iyi kullanamadı. aslında hdp kapana kıstırıldı. çünkü kürt hareketinin legal temsilcisiydi ama hamisi değildi. onları bu noktalara taşıyan askeri kanada sırtını dönemedi. ayrıca bölgedeki yerel yönetimler de saçmaladı. yahu hendek kazmak ne? karşında bir ülkenin düzenli ordusu var. ayrıca sana verilen oylar birleştir diye verildi böl diye değil. yanlış anlaşılmasın. eğer bu iki halkın birlikte yaşama şansı kalmadı ise, yapılacak bir referandumda ayrılık isteyecek türkler de olacaktır. bu da normal. normal olmayan, kürtlerin hala aynı tuzağa düşmeleri. siyasi iktidar sizi kullanıyor ve kandırıyor. hak ararken haksız duruma düşüyorsunuz. mekaplılar'dan size fayda gelmez.
 6. meali doğu sadece bizim, batı hepimizin olsun olan kürtçü mottosu.
 7. bu ülkede ayrımın olmadığını öğrenmiş oldum. bu kadar gözü kulağı kapalı solucanlardan oluşmakca caaanım türkiye.

  bu önermenin içinde yeni ülke kurmanın özlemi yok. hdp ile pkk bir tutulamaz, hdp ülke bütünlüğünü savunan bir partidir. bunu savunmayan bir kaç vekili vardır. bunun da sebebi hdpnin hdk dan oluşmasıdır diyorum. bu önerme de buna vurgu yapar.

  ayrıca geniş yelpazedeki adayların tek partide tutunabilmesi erdemdir. bir ülkeyi koalisyonun yönetmesi de erdemdir. farklı düşüncelerin anlaşması erdemdir.

  fakaat tek adam rejimi, sadece el kaldırmaya yarayan milletvekillerle dolu partilerin yaptığı erdemlilik değildir.

  bazılarının işine gelince anayasa ve kanun aşkı doğuyor. cumhur başkanına da söylesenize bunu sayın user.

  düşünemeyenlerin düşünmesini sağlayamayan önermedir.
  engel
 8. aslında hepimiz dünya vatandaşı olmalıyız ama türkiye bölünmeli değil mi? çok hoş kafalar bunlar ya, görünce tebessüm ettiriyor.

  sonra da pontus terör örgütü pörtlesin, milletvekilleri meclise girsin ve yine böyle bir önermeyle de doğu karadeniz'de lazistan kurulsun... zaten, alttan alta lobi çalışmaları tam gaz sürüyor.

  tüm dünya bir olsun, sevgi, kardeşlik falan ama türkiye bölünmeden olmaz. ekşi bitti; şimdi de buraya sıçramış beyin yıkama faaliyetleri, anladığım kadarıyla.

  bir de hdp'yi anlamak için önce hdk'yı anlamak gerekir buyrulmuş. kck sözleşmesi olmasın o kardeş?

  (bkz: kck sözleşmesi)
 9. ideolojinizi gördükçe kendime kızıyorum belkide biz sustugumuz için tepemize bindiniz siz hiçbirşeyi haketmiyorsunuz kanla terörle haklar elde etmeye çalışan bir zihniyet ona yandaş iktidar varken bizler kendi kendimizi yiyip bitiricez . umarım gelecekte hiçbiriniz kalmazsınız çünkü yeni nesil sizin gibi düşüncelerden çok uzak olucak buna inanıyorum bizler (bkz: mustafa kemal atatürk) izinden gidiyoruz inşallah güzel günleri de gorucez
  belit