• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
heat - michael mann
gerek içgüdüleri gerekse üstün zekasıyla, içerisinde bulunduğu her türlü suçtan arkasında kesin deliller bırakmadan, başarılı bir şekilde sıyrılmayı başaran neil mccauley profesyonel bir hırsızdır.

en az kendisi kadar yetkin hırsızlardan oluşturduğu çetesiyle altından kalkılması zor işlere kalkışıp minimuma yakın hasarla başarıya ulaşırlar.

her azılı suçlu vakasında olduğu gibi söz konusu hırsızın peşinde de hırslı ve takıntılı bir dedektif vardır. dedektif hana, şimdiye dek bu usta hırsızın zekasıyla başa çıkamasa da davayı çözmekte kararlıdır.

michael mann filmografisinin en önemli yapıtlarından biri olan heat, oyuncu kadrosundaki al pacino, robert de niro ve val kilmer gibi usta aktörlerle dikkat çekerken, ünlü aktris natalie portman'ın çocukluğuna tanık olma açısından da ilgi çekici.
  1. Meşhur restoran sahnesi ile akıllara kazınmış, Oyuncuları bakımından altın definesi olarak nitelendirebileceğimiz film. robert de niro, val kilmer, al pacino yetmezmiş gibi sağdan soldan çıkan William Fichtner, Natalie Portman, Danny Trejo, Jeremy Piven gibi isimlerle doldurdukça doldurulmuş oyuncu listesi.