1. özel günlerin, önemli anların vazgeçilmezi.

  doğum günü, evlilik, işe başlama, okul bitirme, küs olunduğunda barışma vs.vs gibi durumlarda o anı yaşatacak bir nesneyi, objeyi hediye ederiz. çam sakızı, çoban armağanı deriz.

  şimdilerde hediyeler artık ısmarlama oluyor. geçenlerde iş yerinden bir arkadaş evlenecekti. çalışma arkadaşları olarak genelde hepimiz toplanır bir beyaz eşya alırız. hep böyle yapmıştık. bu arkadaş beyaz eşyalarını almış. alacaksanız işte şu mağazadan şunu şunu alabilirsiniz dedi. bizde bireysel olarak almaya karar verdik. neyse iş çıkışı bir arkadaşla dediği mağazaya gittik.

  mağaza bir alışveriş merkezinde ama öyle ortadirek, memur falan olanı aşan cinsten.
  zenginlerin takıldığı lüks markalar falan. mağazayı bulduk. lüks yapım objeler, bardaklar vs satan bir yer. neye elimizi atsak en az 400tlden başlıyor. tabii birşey almadık. ısmarlama hediye te allahım diyerekten çeyrek altın takmaya karar verdik.

  neyse hazır sosyeteye karışmışken biraz diğer mağazaları dolaşalım dedik. malumunuz kadınların değişmez tutkusu ayakkabı çanta. bizde çanta satan bir mağazaya girdik. mağaza dolu müşteriler çılgınca alışveriş yapıyor. etiketler facia. rakamlar uzaylık. bir çanta beğendik fiyata bir baktık 4 bin!!!! e yuh dedim. neyse mağaza görevlisi yanımıza geldi çantanın özelliklerini anlatıyor. bir fransız markasının özel tasarım çantasıymış. krokodil ( timsah derisi) şeridi varmış. ayrıca çantayla kombin olması için ayakkabı, cüzdan, kemer, önerdi haaa birde hepsi özel kreasyonmuş onu sürekli hatırlattı. almayı düşünmediğimi söyledim. kredi kartı falan diyor. e görevli alışmış. kılık kıyafeti, takısı vs. ile tüm tutarın 1+1 ayaklı daire parası şeklindeki müşterilerine.
  arkadaşla çantaları kolumuza taktık eh artık 10 saniye kadar bizde sosyeteye karıştık. beğenmediğimizi söyleyip varoşluk yapıp çıktık mağazadan.

  konu nereden nereye geldi. maaşlı insanlarız. o çanta parası kadar maaş alamayanlar var. o çanta parasının yarısından az maaş alıp ev geçindiren çalık çocuk okutanlar var. o çantayı ve daha pahallılarınıda takıp gezenlerde var. gelir dengesizliği böyle birşey.

  gönülden ne koparsa hediye odur. ne maddi değerinin önemi vardır, ne büyük veya küçük oluşunun. güzel duygularla alınıp verildiyse en güzeli odur. içtenlikle hediye edilmiş bir sakız, tüm güzel duygularla söylenmiş bir kelime paha piçilmezdir.

  edit: arkadaşa o ısmarlama hediyeleri hiç kimse almadı. hepimiz çeyrek taktık bozdurup kendi alsın.
 2. sadece özel günlerde alınanlarından nefret ettiğimdir. hiçbir anlamı yok o sözde çok özel olan hediyelerin benim gözümde. birisi sadece bir gün mü hatırlanır diye sorarım hep kendime. hatta bu nedenle arkadaşlarımın hediyelerini de ya doğum günlerinden önce ya da sonra almaya çalışırım.

  hatta bence bir hediye verecekseniz kendiniz yapın o hediyeyi, çok daha kıymetli olur karşınızdaki kişi size gerçekten değer veren birisiyse.
 3. hediye dediğin insandan bişeyler taşır armut gibi alakasız yada ucuz yada pahalı bişey olmaz. isterse binlerce tl dök beğenmemişsem boş arkadaş, alacaksan hediye işe yarasın baktıkça kullandıkça seni anayım. verdiğin hediyeyi 5 saniyede beğenip 30. saniyede unutacaksam almaaaa istemiyorum. masa isimliği
 4. en güzel hediye mirastır. artık her ne kaldı ise miras olarak dönüp bakarsanız daha iyisini bulmak zor olacaktır. belki bir dünya görüşü, belki bir ev-araba, belki tarla, bağ bahçe olabilir. kısacası kendi hayatlarını birikimlerini size hediye etmiş olurlar. aileden hiçbir şey kalmadı ise her bakımdan size ait olan kullanılmamış kocaman bir dünya ve uzun bir hayat hediye etmişlerdir, tepe tepe kullanın.
  abi
 5. gün dönerken yenisine
  seni uykuya, güzel rüyalara
  ve geceye emanet ettim.
  emin ellerdeyken sen,
  düşünür oldum.
  ne zaman doğdum da,
  ne vakit sever oldum
  dudağının kenarındaki kıvrımı
  ellerimi ne zaman koydum
  kuytularına kalbinin
  sen ne zaman bana yar oldun da
  aldım hediyelerin en güzelini
  ve bir yaş daha yaşlandım
  sevdiğim seninim, sen de benim
  en kıymetli hediyem
 6. sevgili kişisinin yaklaşmakta olan doğum gününden sebep aramakta olduğum hediyedir efenim. uzun yıllardır yalnız yaşayan bir kişi olarak hediye seçme konusunda oldukça zorlanmaktayım. hem orjinal olsun istiyorum hem de basit dursun, abartı gözükmesin istiyorum.

  ürünü internetten alabilirim, 50 tane mağaza dolaşmaktansa internetteki kataloglardan bakıp seçebilirim. şuradaki kişiye özel hediye kategorisi hoşuma gitti, fena durmayan hediyeler var lakin önerilerinize de açığım sözlük halkı.
 7. yılbaşı geliyor, her yıl rastgele bakınırken sevdiğim insanların sevdiği bir şey olunca mutlaka alırım. ufak tefek de olsa insanlara istedikleri şeyleri hediye etmek beni hediye almaktan daha çok mutlu ediyor. hatta aklımda bir şeyler var bile, çok heyecanlıyım şimdiden.
 8. göndermek isteyen herkese açığım.
  adres: küçükyalı ptt.
  lsd
 9. beklenmeyen zamanlarda alınması daha hoş olan şey.
 10. seçmeyi falan hiç beceremiyorum. allah aşkına help!