1. sözlük yazarlarının soru soran anket tarzı başlıklardan çıkmayışından sonra, belki sadece soru fetişistidirler de soru sorulmadığı için felsefe, edebiyat, sanat konuşmuyorlardır diye denemek için açtığım başlık.

  bakalım sadece şunlar gibi gerzek sorulara mı yönelimsellikleri var yoksa gerçekten soru, anket fetişisistiler miymiş;

  - güzel/yakışıklı birini gözünüzden düşüren şeyler
  - kitap okurken yapılan enteresan şeyler
  - youser'ların şu an okuduğu kitaplar ( ki profiline girilip öğrenilmesi için geliştirilmiş opsiyonu olmasına karşın youreads'in )
  - youser'ların atları olsa koyacakları isimler
  - insanı iyileştiren şeyler
  - erkeklerin en sık söylediği yalanlar
  - youser'ların bugünkü mutsuzluk sebebi
  - sevilen şiirin en can alıcı kısmı ( can alıcı da değil sadece )

  v.s.

  edit : vay babam vay. anlaşıldı şimdi genel kanı'nın, kayda değer şeyleri ayaktakımının cevaplaması için tek gerekli soru formu, anket formuna büründürmeyişinin gerekçesi.
  ben de özür diliyorum bu genel kanı'dan.
  hegel'i karikatürize edeni mi ararsın, şarlatan diyeni mi, talk-show'da salak diyenleri refere edenleri mi, 'o kim amk?' diyeni mi, portresini çizdirdiği kişiyi beğenmediği için kinleneni mi.. hepsi ayyuka çıktı.
  yok size böyle insanları meze etmek artık.
 2. şarlatan olması.
 3. hegel her gelene hergelelik yapmasaydı kalbimde kardelen, bahçemde gökdelen gibi yükselebilirdi. ona bu hususta çok kırgınım.

  kelime oyunuyla cıvıttıktan sonra hegel üzerine ciddi görüşüm olarak: modern devleti, adaletle gücün birleştiği devlet olarak gören ve kurumların, özgürlüğün gerçekleşmesiyle meşruluk kazandığını savunan birini gözümden düşürecek derinlikte bir bilgiye sahip olmadan, şu anki bilgim dahilinde saygıyla anıyorum.
 4. en bilinen portresini, ölmeden aylar önce jakob schlesinger'e yaptırması,aynı dönemlerde yeni yeni parlayan -genç-sanatçı carl spitzweg varken.


  http://i.hizliresim.com/OEG5n5.jpg

  the bookworm (1850)
 5. kendi kargasasini, kendine anlam veren bir duzene donusturememis bir yazarin, kucuk ve bunaltici dunyasinda actigi baslik. cevap bazisina gore basittir.

  basliktaki, youreads'in kalitesini yukseltme cabasi yine de takdir edilebilir.
 6. adının bana "he gel gel" i çağrıştırıyor olması.